Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Polsko-niemieckie rozmowy o współpracy

UNITHEA i stowarzyszenie "My Life - historia opowiedziana" zapraszają na wieczór rozmów o współpracy polsko-niemieckiej. Dyskusja o współdziałaniu na terenie granicznego Dwumiasta będzie toczyła się pod wymownym tytułem „MY”.

unithea_01

- Uczestnicy spotkania wspólnie zastanowią się jakie jest znaczenie słowa „MY” w regionie granicznym. Jaka jest jego wartość we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach, gdzie każdego dnia dochodzi do zetknięcia się różnych kultur. Odpowiedzą także na pytanie jak wygląda to współistnienie w polsko-niemieckim dwumieście - wyjaśnia Ewa Bielewicz-Polakowska, rzecznik prasowy Collegium Polonicum.

Dyskusja będzie toczyć się wokół przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Frankfurtu i Słubic, które w wielu wymiarach funkcjonują od lat jako połączony organizm. O tym współdziałaniu opowiedzą zaproszeni goście, m.in. Sören Bollmann ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji, prof. dr Dagmara Jajeśniak-Quast z Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce oraz Dietrich Schröder z Märkische Oderzeitung.

Temat dyskusji nieprzypadkowo związany jest z tegoroczną edycją festiwalu teatralnego UNITHEA, którego hasłem przewodnim jest właśnie „Wir – My”. Zmodyfikowana formuła tego wydarzenia zakłada otwartą współpracę z mieszkańcami, bez zamykania się - jak dotychczas - wyłącznie na środowisko studenckie. Dyskusja będzie jednym z etapów przygotowań do czerwcowego festiwalu, o którym więcej informacji znajdziecie w naszej poprzedniej publikacji.

Spotkanie będzie prowadzone w języku niemieckim z polskim tłumaczeniem. Wstęp wolny.

Termin: 25.01.2017, godz.18:00. Miejsce: Uniwersytet Europejski Viadrina Frankfurt, budynek Gräfin-Dönhoff, tylna sala stołówki (parter).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama