Słubice: 20 marca 2019   |   Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
reklama
reklama

W Galerii Okno pokażą kalendarzowe fotografie

Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii słubickich artystów, które znalazły się w tegorocznej edycji kultowego kalendarza. Każdy, kto przyjdzie na wystawę, otrzyma go bezpłatnie.

okno plakat_kalendarz

Artystyczne kalendarze Galerii OKNO wydawane są od kilkunastu lat. Za każdym razem zawierają zdjęcia wykonane przez słubickich pasjonatów fotografii. Są to uczestnicy warsztatów odbywających się w galerii, od amatorów do osób profesjonalnie zajmujących się fotografowaniem.

Każdego roku artyści poszukują nowych inspiracji do swoich prac. Bieżąca edycja jest odniesieniem do fascynacji starymi mistrzami, takimi jak Pablo Picasso czy Piet Mondrian, jednocześnie wykorzystuje nowoczesne technologie projekcji obrazu na różne materiały, podłoża i struktury.

- Uczestnicy warsztatu starali się wykreować nowe wizje i przestrzenie, odnaleźć się w abstrakcji i geometrii, jednocześnie ucząc się współpracy w grupie. Każda z fotografii jest wynikiem pracy zespołowej. Wykonane zdjęcia nie zostały poddane obróbce w programach graficznych - wyjaśnia Anna Panek-Kusz, szefowa Galerii Okno.

Uczestnikami warsztatów i autorami zdjęć są: Witold Cholewa, Mikołaj Czyżewski, Joanna Czyżewska-Korbus, Janusz Duszkiewicz, Tomasz Fedyszyn, Natalia Janczycka, Kamila Klepacka, Karolina Konczyńska, Artur Kozłowski, Krystyna Kruszyna, Emilia Kusz, Paweł Lech, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Kamil Mirończuk, Dariusz Olechno, Julia Olechno, Halina Samsonowicz, Aneta Szcześniewicz, Agnieszka Woźna, Andrzej Zarywski. W pracy artystycznej wspierała ich jak co roku Anna Panek-Kusz.

Kalendarz, jak wiadomo, ma tylko 12 miesięcy, ale na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 40 prac, które powstawały podczas warsztatów w Galerii OKNO. Każdy, kto wybierze się na wystawę, otrzyma to wydawnictwo bezpłatnie. Zapraszamy!

Termin: 13.01.2017, godz.18:00. Miejsce: Galeria OKNO, SMOK.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama