Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Kultura W Słubicach spotkają się grupy kolędnicze i jasełkowe
reklama
reklama

W Słubicach spotkają się grupy kolędnicze i jasełkowe

Styczeń to, jak co roku, pora na przegląd grup jasełkowych i kolędniczych. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbędą się powiatowe eliminacje tej imprezy. Najlepsi artyści pojada na finał wojewódzki.

grupy-kolednicze12

Impreza odbywa się pod egidą Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze w ramach Programu Promocji Twórczych Działań Artystycznych Dzieci i Młodzieży - PRO ARTE 2017. Główną ideą jest prezentacja widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia.

W spotkaniach biorą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych tworzący grupy kolędnicze, herodowe, teatry jasełkowe, przedstawienia "szopkowe" lub współczesne widowiska bożonarodzeniowe.

- Spotkania mają na celu tworzenie warunków do kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno-wychowawczej - informują organizatorzy.

W tym roku Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych odbywają się już po raz 27. Najpierw czekają nas lokalne eliminacje. W Słubicach zaplanowano je 12 stycznia w SMOK-u. Najlepsi wykonawcy (wybrani przez jury) zostaną zakwalifikowani do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 stycznia w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Organizatorzy i uczestnicy zapraszają do udziału w imprezie także publiczność. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Termin: 12.01.2017 godz. 16:00. Miejsce: Słubicki Miejski Ośrodek Kultury (sala koncertowa).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama