Słubice: 28 czerwca 2017   |   Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Słubice24.pl Wiadomości Kultura W Słubicach spotkają się grupy kolędnicze i jasełkowe
reklama
reklama

W Słubicach spotkają się grupy kolędnicze i jasełkowe

Styczeń to, jak co roku, pora na przegląd grup jasełkowych i kolędniczych. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbędą się powiatowe eliminacje tej imprezy. Najlepsi artyści pojada na finał wojewódzki.

grupy-kolednicze12

Impreza odbywa się pod egidą Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze w ramach Programu Promocji Twórczych Działań Artystycznych Dzieci i Młodzieży - PRO ARTE 2017. Główną ideą jest prezentacja widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia.

W spotkaniach biorą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych tworzący grupy kolędnicze, herodowe, teatry jasełkowe, przedstawienia "szopkowe" lub współczesne widowiska bożonarodzeniowe.

- Spotkania mają na celu tworzenie warunków do kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno-wychowawczej - informują organizatorzy.

W tym roku Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych odbywają się już po raz 27. Najpierw czekają nas lokalne eliminacje. W Słubicach zaplanowano je 12 stycznia w SMOK-u. Najlepsi wykonawcy (wybrani przez jury) zostaną zakwalifikowani do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 stycznia w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Organizatorzy i uczestnicy zapraszają do udziału w imprezie także publiczność. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Termin: 12.01.2017 godz. 16:00. Miejsce: Słubicki Miejski Ośrodek Kultury (sala koncertowa).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama