Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Rodzinne kolędowanie w naszym obiektywie (foto)

Pełen kościoł zachwyconej publiczności, kilkudziesięciu artystów i blisko 2 godziny nastrojowego muzykowania. Tak wyglądało rodzinne kolędowanie w kościele NMP Królowej Polski. Na imprezie byliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem.

Rodzinne Kolędowanie
Rodzinne kolędowanie wypełniło kościół po brzegi

Do wspólnego kolędowania w Święto Objawienia Pańskiego zaprosił mieszkańców Słubic zespół Cordis wspierany przez licznych muzycznych przyjaciół. Na scenie pojawiła się cała plejada lokalnych artystów. Byli m.in. uczniowie obu szkół muzycznych z dyrektorkami Barbarą Chojnicką oraz Katarzyną Penkalą, Anna Adamowicz ze swoimi podopiecznymi, wokalistka Edyta Kręgiel, a także całe grono młodszych i starszych parafian chcących zaprezentować swój wokalny talent.

Za sobą mieli świetnych instrumentalistów. Na gitarach zagrali Krzysztof Soroczyński, Michał Dąbrowski i Artur Mierzwiak, na flecie poprzecznym Małgorzata Weiser - Mierzwiak, a na saksofonie Damian Penkala. O instrumenty perkusyjne zadbała Karolina Antoniewskia, akordeonem zajął się Piotr Pakulski, a na instrumentach klawiszowych zagrał ks. Maciej Golas, który był także jednym z głównych organizatorów całego wydarzenia. O nagłośnienie zadbał niezawodny Piotr Tamborski.

Artyści zaprezentowali parafianom nie tylko najpopularniejsze i najbardziej znane kolędy i pastorałki, ale także te mniej znane utwory z okołoświątecznej tematyki. Nie zabrakło również autorskich kompozycji. Całą imprezę prowadził w swoim stylu Przemysław Szewieliński, prezes Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo.

Po zakończeniu koncertu publiczność długo oklaskiwała artystów i pomysłodawców "Rodzinnego kolędowania". O tym jak było, możecie przekonać się oglądając naszą fotorelację. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama