Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Nigdy więcej wojny

28 stycznia Collegium Polonicum w Słubicach zaprasza na otwarcie wystawy „Nigdy więcej wojny”. Wystawa na 18 niemieckojęzycznych planszach prezentuje czarno-białe archiwalne zdjęcia z okresu II wojny światowej.

Na zdjęciach uwidocznione są historyczne, często drastyczne wydarzenia: wysiedlenia, eksterminacje na ludności, getta, obozy koncentracyjne, powstanie warszawskie, wyzwolenie. Wyzwolenie, które dla polski było kolejną - stalinowską okupacją. Prezentacja w chronologiczny sposób przybliża odbiorcy przebieg wydarzeń II wojny światowej i jej skutki.
 
nigdy wiecej slubice

Fotografie pochodzą z archiwów: IPN (AIPN), Narodowego Muzeum Historycznego (NMH), ADM, PAP, Karta. Wystawa prezentowana była w 2005 roku w Domu Polskim w Berlinie.

Organizatorem wystawy „Nigdy więcej wojny” jest Stowarzyszenie ds. Integracji, Kultury i Nauki – Polonica e.V. z siedzibą w Berlinie we współpracy z Collegium Polonicum w Słubicach.

Termin: 28.01.2016, godz. 15. Miejsce: foyer Collegium Polonicum. Wystawę będzie można oglądać do końca marca 2016 roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama