Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Euronalia 2011 czas zacząć!

Już jutro w Słubicach rozpoczynają się studenckie Euronalia. Jak poinformowali organizatorzy przez najbliższy tydzień czeka nas sporo ciekawych imprez i koncertów oraz mnóstwo dobrej zabawy. Co ważne wstęp na wszystkie zaplanowane wydarzenia jest wolny i udział wziąć w nich mogą także mieszkańcy Słubic i okolic.

euronalia-plakat
10 MAJA
Euronalia rozpoczną się 10 maja o godz. 9:00 akcją zbiórki krwi, która będzie mieć miejsce w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Niepodległości 16 (potrwa do 15:00). Życiodajny płyn będzie mógł oddać każdy chętny, pod warunkiem spełnienia odpowiednich wymagań (18-65 lat, waga co najmniej 50 kg). Akcja zakończy się WAMPIRIADĄ - imprezę w klubie Witkacy (początek godz. 21:00).

11 MAJA
W kolejnym dniu Euronaliów studenci będą rywalizowali między sobą w konkurencjach sportowych. Zaplanowano rozgrywki piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i unihokeja. Nie zabraknie oczywiście biegów na różnych dystansach. Początek o godz. 9:00, zakończenie przewidziano na 18:00.

12 MAJA
To dzień przewidziany na wspólne grillowanie w campusie akademickim.  Rok w rok impreza ta obsadzana jest znanymi dj-ami. Przy dźwiękach muzyki klubowej od godziny 16:00 będzie można skosztować specjałów z grilla.

13 MAJA
Prawdziwa zabawa na dobre rozpocznie się 13 maja - na ten dzień przewidziano koncerty polskich i niemieckich zespołów. Wszystko odbędzie się na terenie słubickich akademików. Start koncertów zaplanowano na godzinę 19:00, a pierwsza na scenie pojawi się grupa Esencji Miejskiego Brzmienia z Zielonej Góry, która tworzy muzykę stricte trueschoolowy rap. Następnie zaplanowano koncert grupy Notabene z Wolsztyna. Zespół ten tworzy dobry, podziemny rap. Kolejnym zespołem, który zaprezentuje się na scenie będzie Big Up Crew. Jest to słubicka grupa, która cieszy się znakomitym odbiorem wśród społeczności rapowej. Gwiazdą wieczoru będzie z kolei Eldo (cżłonek kultowej grupy Grammatik). Polski raper wydał już sześć solowych płyt, z czego dwie mają status złotych. Początek jego koncertu zaplanowano na godzinę 23:00.

14 MAJA
W ostatni dzień Euronaliów studenci zaplanowali pokazy dla najmłodszych. Wszyscy chętni będą mieli okazję zobaczyć jak na co dzień wygląda praca strażaków z Komendy Powiatowej w Słubicach. Zaplanowano również występ grupy studenckiej, Kabaret Maszynowy z WNPiD UAM.

Podobnie jak dzień wcześniej, o godzinie 17:00 rozpoczną się koncerty. Pierwsi na scenie pojawią się muzycy z grupy Satori, kolejnym zespołem, który zagra na Euronaliowej scenie będzie Bethel, który miał okazję występować u znanego w polskim show biznesie, Kuby Wojewódzkiego. Grupa ta powstała w 2006 roku i czerpie swoja twórczość z muzyki reggae i z rozmaitych jej podgatunków. Na akademikach zagra również zespół Black Market, który podbija scenę rockową. Na koniec Euronaliów zagra grupa Power of Trinity jako główna gwiazda wieczoru. 

Głównym organizatorem Euronaliów jest Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum UAM. Patronem medialnym Euronaliów jest portal Slubice24.

euronalia-logo
Główni sponsorzy imprezy:  Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim oddział w Słubicach, Hotel Kaliski, Sklep Fan Sport, Hurtownia Limes, Ksero Chochlik, VIS a VIS i klub studencki Witkacy.

Partnerzy: Collegium Polonicum, Miasto Słubice, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama