Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Co z miejskim Sylwestrem w Słubicach? Sprawdziliśmy!
reklama
reklama

Co z miejskim Sylwestrem w Słubicach? Sprawdziliśmy!

W ostatnich dniach dużo naszych czytelników pyta o ogólnodostępną zabawę sylwestrową oraz pokaz fajerwerków. Sprawdziliśmy - podobnie jak w poprzednich latach, władze gminy nie planują tego typu atrakcji.

Pokaz fajerwerków

Kiedyś nad Odrą popularne były pokazy fajerwerków. Mieszkańcy Słubic i Frankfurtu zbierali się wspólnie w rejonie mostu granicznego i na wałach, podziwiając efektowne pokazy. Czy jest szansa, aby to wróciło?

- Na razie nie planujemy tego typu wydarzeń – wyjaśnia Piotr Tamborski, p.o. dyrektora Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. – Aby zrobić je na odpowiednim poziomie, to koszt co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych – dodaje.

Ale nie tylko pieniądze mają tu znaczenie. Pokazy fajerwerków same w sobie budzą w opinii publicznej coraz większe kontrowersje. Chodzi przede wszystkim o aspekt ekologiczny oraz szacunek do zwierząt, szczególnie psów, wyjątkowo wrażliwych na sylwestrowe hałasy.

- To także mamy na uwadze. I nawet zastanawiamy się, czy nie zrezygnować z tradycyjnego pokazu fajerwerków podczas Miejskiego Święta Hanzy, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydać w inny sposób. Ale to jeszcze będzie przedmiotem dyskusji. Niewykluczone, że zapytamy o zdanie także samych mieszkańców – podsumowuje P. Tamborski.

A wy jak planujecie spędzić najbliższego Sylwestra? Dajcie znać w komentarzach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama