Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

Urszula Dudziak wystąpi na transVOCALE

Motywem przewodnim piątkowych koncertów podczas festiwalu transVOCALE będzie muzyka w wykonaniu dwóch diw polskiej sceny jazzowej. Po Annie Marii Jopek wystąpi Urszula Dudziak z zespołem Walk Away.

dudziak koncert

Urszula Dudziak, zdaniem wielu krytyków muzycznych jest czołową postacią polskiej wokalistyki jazzowej. Ma bogaty artystyczny życiorys. Nagrała w sumie ponad 50 albumów. Występowała lub nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak m.in.: Krzysztof Komeda, Adam Makowicz, Bobby McFerrin, Ron Carter, Michael Brecker, Sting czy Lionel Hampton. A koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall.

Jej utwór "Papaya" stał się światowym hitem. Wokalistka znana jest ze stosowania klasycznej techniki wokalnej zwanej "catem. Jest mistrzynią tego, popularnego w jazzie, sposobu śpiewania, polegającego na naśladownictwie dźwięków instrumentów.Ciekawostką jest to, że podczas tegorocznego transVOCALE Urszula Dudziak wystąpi z zespołem Walk Away, z którym w 1993 roku w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury nagrała płytę koncertową Saturation.

Koncert Urszuli Dudziak odbędzie się 22 listopada (piątek) o godz. 21.30 w Kleist Forum.

Bilety na wszystkie koncerty można kupić w SMOK-u oraz na stronie tiketto.pl. Karnet na cały festiwal kosztuje 140 zł, bilet na piątek – 80 zł (w tym koncert Anny Marii Jopek i Urszuli Dudziak). Dokładne info biletowe znajdziecie TUTAJ.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: www.transvocale.eu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama