Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

A mury runą – koncert inaugurujący transVOCALE

Tegoroczny Europejski Festiwal Piosenki Autorskiej transVOCALE rozpocznie się od autorskiej propozycji lokalnych artystów – koncertu „A mury runą”. Będzie to podróż do czasów przemian 30 lat temu, kiedy upadła przysłowiowa „żelazna kurtyna” i mur berliński.

transVOCALE

Co śpiewano w Polsce i w Niemczech w niespokojnych latach 80-tych? Są takie piosenki, które znali i nucili pewnie wszyscy, jak np. „Autobiografia” Perfektu, „Mój jest ten kawałek podłogi” Mr. Zoob, utwory Grzegorza Ciechowskiego, Martyny Jakubowicz czy Lombardu… Z takich właśnie muzycznych symboli będzie składał się koncert inaugurujący tegoroczne transVOCALE.

W tą sentymentalną podróż zabiorą widzów polscy i niemieccy artyści, którzy już od września spotykają się na próbach w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Koncert nosi symboliczny tytuł: „A mury runą – Und die Mauern werden fallen”.

- Nasze widowisko to wir wspomnień i artystyczna uczta z udziałem lokalnych artystów: muzyków, tancerzy, aktorów - zapowiadają organizatorzy. A kogo konkretnie zobaczymy na scenie? Będą to chociażby wokalistka Edyta Kręgiel czy raper Abel. Koncert ma być wzbogacony o etiudy aktorskie i teatralne. Będzie mu towarzyszyć również wystawa w Kleist Forum.

Wstęp na koncert jest darmowy, jednak warunkiem jest wcześniejsze odebranie wejściówki w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Termin: 21.11.2019, godz. 19.30-21.00. Miejsce: Kleist Forum, Frankfurt nad Odrą.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama