Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
reklama
reklama

Anna Maria Jopek zaśpiewa dla Słubic i Frankfurtu

Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata: Carnegie Hall, Hollywood Bowl czy opery w Tokio – a niedługo będzie można jej posłuchać w Kleist Forum. Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu transVOCALE jest Anna Maria Jopek - artystka, która od lat podąża własną, muzyczną drogą, nie ulegając modzie ani kompromisom.

anna maria_jopek

To jedna z polskich wokalistek jazzowych, której głos jest rozpoznawalny niemal na całym świecie. Anna Maria Jopek jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu, studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku.

Jest trzecim pokoleniem śpiewaków w rodzinie. Po raz pierwszy wystąpiła na wielkiej scenie jako wokalistka podczas festiwalu „Słowiański Bazar” na Białorusi w roku 1995. W 1997 reprezentowała Polskę w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji piosenką „Ale jestem” - i zajęła 11 miejsce.

Od tego czasu nagrywa i koncertuje na całym świecie. Występowała z takimi muzykami jak Pat Metheny, Bobby McFerrin czy Nigel Kennedy. A w 2016 roku zaśpiewała w duecie ze Stingiem przebój „Fragile” podczas noworocznego koncertu telewizyjnego.

Jak podkreślają krytycy, Anna Maria Jopek od lat podąża własną muzyczną drogą, konsekwentnie budując swoją markę i będąc wierną swemu własnemu stylowi. - Może ciężko mnie określić, bo bardziej niż „czystość” stylu pociągało mnie zawsze doświadczanie, próbowanie, rozwój. Zawsze wolałam być raczej głosem niż piosenką – powiedziała artystka w jednym z wywiadów.

A jej hipnotyzujący głos brzmi np. tak…Koncert w ramach festiwalu transVOCALE odbędzie się 22 listopada (piątek) o godz. 19.30 w Kleist Forum.

Bilety na wszystkie koncerty można kupić w SMOK-u. Karnet na cały festiwal kosztuje 140 zł, bilet na piątek – 80 zł (w tym koncert Anny Marii Jopek i Urszuli Dudziak).

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: www.transvocale.eu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama