Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Poszukiwani lokalni muzycy i grafficiarze

Zbliża się kolejna, siódma już odsłona festiwalu ART an der Grenze (czyli sztuka na granicy). Ale zanim artyści na kilka dni rozgoszczą się w centrum Frankfurtu, szybko organizują jeszcze dwa nabory na wydarzenia interaktywne. Szukają muzyków i sprejarzy na konkursy – slam piosenki autorskiej i konkurs graffiti.

graffiti ffo

Organizatorem festiwalu jest grupa składająca się ze studentów Europejskiego Uniwersytetu Viadrina oraz mieszkańców Frankfurtu nad Odrą. Jak sami mówią, łączy ich zamiłowanie do sztuki oraz chęć ożywienia centrum miasta.

Ważną częścią festiwalu są uczestnictwo i interakcje z publicznością. Dlatego organizatorzy przygotowali dwa konkursy: dla muzyków i dla grafficiarzy.

Zaśpiewają dla publiki

Pierwszym jest Polsko-Niemiecki Slam Piosenki Autorskiej, który odbędzie się 6 maja we Frankfurcie nad Odrą. Udział w nim mogą wziąć wszyscy muzykujący z obu stron Odry, solo lub w duecie. Mogą wykonać utwory własne lub covery.

Zasada konkursu jest prosta: to publiczność przy pomocy oklasków decyduje, kto przechodzi do kolejnej rundy, aby wykonać inny utwór. Na zwycięzcę czeka nagroda.

Zgłoszenia: e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Należy przesłać próbkę swojej muzyki oraz dane kontaktowe.

Namalują granice

Drugim pomysłem organizatorów jest konkurs graffiti, który zaplanowano 4 maja przy ulicy Große Scharrnstraße. Uczestnicy otrzymają do dyspozycji 10 podobrazi oraz inne materiały potrzebne do wykonania prac artystycznych. A temat zadania brzmi: „granice”. Gotowe obrazy najpierw zostaną pokazane na festiwalu, a następnie przekazane szkołom.

Jak się zgłosić? Do 22 kwietnia należy przesłać skan swoich szkiców, podać dane kontaktowe i potrzebną ilość puszek (do 15 sztuk). Można to zrobić emailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub złożyć w sklepach Holzinger Sport albo Vinylline Records we Frankfurcie. Tu także czekaja nagrody.

---

Szczegółowe informacje o festiwalu na stronie: www.art-an-der-grenze-ffo.weebly.com.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama