Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Stasiuk, Haydamaky i Mickiewicz – na deskach Prowincji

W Prowincji niedługo bardzo nietypowy koncert - na scenie obok muzyków wystąpi poeta Andrzej Stasiuk, który recytować będzie utwory… Adama Mickiewicza. O dźwiękową oprawę zatroszczy się ukraiński zespół Haydamaky. Jesteście ciekawi, co powstanie z takiego połączenia?

stasiuk prowincja

Pewnie jeszcze nie słyszeliście Mickiewicza w takim wydaniu – bo jest to projekt, o którym wielu polonistom się nawet nie śniło… „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”, czyli poezja wieszcza, głos współczesnego pisarza plus ukraińska muzyka.

Zespół Haydamaky jest znany słubickiej publiczności. A ci, którzy lubią czytać, na pewno znają książki Andrzeja Stasika. Uchodzi on za jednego z najważniejszych polskich pisarzy średniego pokolenia, którego twórczość tłumaczono na wiele języków. Jego manifest literacki to: "pisać, skreślać, myśleć, patrzeć, słuchać, pisać i skreślać, skreślać, skreślać...". Pisze takie książki, które sam chciałby przeczytać.

W styczniu zeszłego roku do dorobku literackiego dodał album studyjny, wydany właśnie z ukraińskim zespołem Haydamaky. Do ich muzyki recytuje i śpiewa… utwory, których autorem jest Adam Mickiewicz, niektóre znane choćby z podręczników szkolnych.

Tak brzmi w ich wykonaniu „Reduta Ordona".Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) będą wkrótce dostępne w Prowincji / 50 zł w dniu koncertu. Rezerwacja biletów: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub sms: 603 952 430. W treści wiadomości należy wpisać: „Haydamaky, ilość biletów, imię i nazwisko osoby zamawiającej oraz miejscowość”.

Termin: 11.05.2019, godz. 20:00. Miejsce: Prowincja, SMOK.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama