Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie

Dziś ważny dzień u naszych sąsiadów za Odrą. Równo o godz. 17 oficjalnie rusza Polsko-Niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy, czyli coroczne miasteczko pełne świątecznych atrakcji. Na odwiedzających czeka bogaty program. Organizatorzy zapraszają także mieszkańców Słubic.

pierniki
 
Miejsce jarmarku to plac przed ratuszem (kilkaset metrów od mostu), Brunnenplatz oraz sąsiednie ulice. Na gości będą czekać klimatyczne stragany pełne bożonarodzeniowych ozdób i przysmaków, a także specjalny namiot kultury i sztuki.

Do tego główny organizator, czyli Messe und Veranstaltungs z Frankfurtu, przygotował wiele akcentów artystycznych - będą koncerty muzyczne, pokazy sztucznych ogni, bajki dla małych i dużych, a nawet spektakle teatralne.

Wizyta Św. Mikołaja to także obowiązkowy punkt programu. Podobnie jak wesołe miasteczko i słynny już diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę naszego dwumiasta (do tej przejażdżki szczególnie zachęcamy).

Zwiedzający jarmark będą mieli okazję nie tylko słuchać i oglądać, ale i samemu stworzyć coś wyjątkowego. Dla nie bojących się wyzwań przygotowano m.in. warsztaty majsterkowania, pieczenie pierników czy tworzenie z zimnej porcelany.

Te i wiele innych atrakcji czekają na mieszkańców Słubic i Frankfurtu praktycznie przez cały Adwent - od 27 listopada do 22 grudnia. Szczegóły programu na załączonym plakacie.

jarmark program

Portal Słubice24 jest patronem medialnym Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na naszej stronie i na profilu na Facebooku znajdziecie bieżące informacje o tym, co będzie się działo w tym magicznym miejscu.

Program dostępny jest także na stronie www.oderweihnacht.de.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama