Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Przed nami festiwal Musica Autumna i kolejny widowiskowy koncert

Musica Autumna to jesienne muzykowanie w najlepszym, klasycznym wydaniu. Festiwal odbywa się już od 19 lat. W tym roku usłyszymy dwa chóry (w tym słubicki Adoramus) w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

Adoramus

Muzyka klasyczna ma swoich wielbicieli w naszym mieście. Znają oni na pewno festiwal Musica Autumna (czyli muzyka jesieni), który zapoczątkowany został aż 19 lat temu. Również w tym roku jesień będzie okazją do spotkania z tym rodzajem muzyki.

Podczas koncertu, który odbędzie się w kościele Ducha Świętego usłyszeć będzie można wielkie dzieło Johannesa Brahmsa „Ein deutsches Requiem”. Jest to zbiór siedmiu utworów żałobnych na orkiestrę, chór oraz głosy solowe. Dzieło powstało w latach 1857-68. Jego tekst nie opiera się na liturgii mszy żałobnej requiem, ale na fragmentach z Pisma Świętego.

Oprócz tego dzieła w programie koncertu są jeszcze dwa utwory: „Kto szuka Cię” Józefa Świdra oraz „Ostatni list św. Maksymiliana Marii Kolbego do matki” Pawła Łukaszewskiego.

Razem z chórem kameralnym Adoramus w czasie koncertu wystąpią chór z Berlina Cantorei der Reformationskirche oraz orkiestra Berlin-Brandenburgisches Sinfonieorchester. Partie solowe wykonają byli członkowie chóru Adoramus: Magdalena Iłowska (sopran) i Paweł Wiencek (baryton). Za pulpitem dyrygenckim stanie Barbara Weiser-Lada.

Oprócz występu w Słubicach, dwa koncerty odbędą się również w Berlinie.

Wstęp jest wolny, ale organizatorzy liczą na dobrowolne datki.

Termin: 17.11.2018, godz. 19.30. Miejsce: kościół Ducha Świętego w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama