Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Przed nami festiwal Musica Autumna i kolejny widowiskowy koncert
reklama
reklama

Przed nami festiwal Musica Autumna i kolejny widowiskowy koncert

Musica Autumna to jesienne muzykowanie w najlepszym, klasycznym wydaniu. Festiwal odbywa się już od 19 lat. W tym roku usłyszymy dwa chóry (w tym słubicki Adoramus) w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

Adoramus

Muzyka klasyczna ma swoich wielbicieli w naszym mieście. Znają oni na pewno festiwal Musica Autumna (czyli muzyka jesieni), który zapoczątkowany został aż 19 lat temu. Również w tym roku jesień będzie okazją do spotkania z tym rodzajem muzyki.

Podczas koncertu, który odbędzie się w kościele Ducha Świętego usłyszeć będzie można wielkie dzieło Johannesa Brahmsa „Ein deutsches Requiem”. Jest to zbiór siedmiu utworów żałobnych na orkiestrę, chór oraz głosy solowe. Dzieło powstało w latach 1857-68. Jego tekst nie opiera się na liturgii mszy żałobnej requiem, ale na fragmentach z Pisma Świętego.

Oprócz tego dzieła w programie koncertu są jeszcze dwa utwory: „Kto szuka Cię” Józefa Świdra oraz „Ostatni list św. Maksymiliana Marii Kolbego do matki” Pawła Łukaszewskiego.

Razem z chórem kameralnym Adoramus w czasie koncertu wystąpią chór z Berlina Cantorei der Reformationskirche oraz orkiestra Berlin-Brandenburgisches Sinfonieorchester. Partie solowe wykonają byli członkowie chóru Adoramus: Magdalena Iłowska (sopran) i Paweł Wiencek (baryton). Za pulpitem dyrygenckim stanie Barbara Weiser-Lada.

Oprócz występu w Słubicach, dwa koncerty odbędą się również w Berlinie.

Wstęp jest wolny, ale organizatorzy liczą na dobrowolne datki.

Termin: 17.11.2018, godz. 19.30. Miejsce: kościół Ducha Świętego w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama