Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Orkiestra Grandioso ponownie zagrała dla słubiczan (foto/wideo)
reklama

Orkiestra Grandioso ponownie zagrała dla słubiczan (foto/wideo)

Orkiestra Grandioso ponownie zagrała dla słubiczan. I nie tylko zagrała, ale również zaprezentowała widowiskowy pokaz musztry paradnej na płycie stadionu SOSiR. Publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami – zobaczcie i posłuchajcie sami, czym na nie zasłużyli!

Orkiestra Grandioso

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego przyjechała do Słubic na warsztaty muzyczne już drugi raz. Słubiczanie mieli możliwość podziwiać ich umiejętności także w zeszłym roku – wtedy, a także teraz wzbudziły one spore zainteresowanie publiczności.

Muzycy podczas pobytu w naszym mieście szlifowali umiejętności, które przydadzą im się w zbliżających się mistrzostwach Europy orkiestr w Rastede (Niemcy) oraz koncertach zaplanowanych z okazji 40-lecia istnienia.

Występ orkiestry rozpoczął się od muzycznego wstępu. Artyści zagrali kilka premierowych utworów, w tym Extreme Beethoven (autorstwa Johana de Meij). W tę kompozycję zostały wplecione wielkie dzieła Beethovena. - Utwór i jego wykonane zrobiły na mnie wielkie wrażenie – mówił Maciek, którego spotkaliśmy na widowni. Na występ przyszedł z córką. Oboje, podobnie jak pozostała zgromadzona publiczność, nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

Potem orkiestra Grandioso wyszła na murawę. Zaprezentowała bardzo widowiskową musztrę paradną. Szczególną jej częścią był pokaz upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Członkowie orkiestry utworzyli orła, kontur Polski oraz liczbę "100". A w tym czasie odegrali… oczywiście "Sto lat". Nie brakowało też znanych i lubianych utworów. W trakcie pokazu rozbrzmiały takie hity jak "Eye of the tiger" czy słynny motyw z Akademii Policyjnej.

Za występ podziękowała nie tylko publiczność, ale również wiceburmistrz Roman Siemiński. Życzył artystom sukcesów podczas przeglądu w Niemczech oraz wyraził nadzieję, że zobaczymy się znowu za rok.

Zobaczcie sami, jak orkiestra Grandioso zaprezentowała się na słubickim stadionie. Poniżej fotorelacja oraz klip wideo przygotowane przez naszego reportera. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama