Słubice: 21 listopada 2018   |   Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
reklama
reklama

Coś dla wyobraźni w Galerii Małej

Robert Znajomski to artysta znany słubickiej publiczności. Ostatnio w czerwcu podziwialiśmy jego „Katedry”. Tym razem w Galerii Małej wystawi obrazy, stworzone metodą kolażu, łączące malarstwo i… fragmenty starych książek. Inspirujące i pełne barw.

znajomski ksiazki

Jak wykorzystać fragmenty starych dzieł po to, żeby stworzyć z nich nowe? Taki właśnie pomysł na kolaż, połączenie literatury z malarstwem miał Robert Znajomski. Jego najnowsza wystawa, którą będzie można oglądać w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury nosi tytuł „Farba i stare książki”. Anna Panek Kusz, szefowa galerii, 8 lutego zaprasza na wernisaż mówiąc krótko: inspirujące, pełne kolorów i barw… dla wyobraźni.

Kim jest Robert Znajomski? To nie pierwsza i pewnie nie ostatnia wystawa tego artysty w Słubicach. Urodził się w Hrubieszowie w 1968 roku. Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zajmuje się malarstwem (tempera, olej, akryl), rysunkiem (piórko, tusz), grafiką (monotypia) oraz fotografią. Swoje prace eksponował na 50 wystawach indywidualnych i ponad 500 zbiorowych.

A co sam autor mówi o swojej wystawie? - Prawie zawsze mówię, że robię obrazy a nie je maluję. W najnowszych pracach staram się połączyć w jedną całość rysunek, malarstwo oraz kolaż. Kolor staje się dominujący, ale nie najważniejszy. Równoważy się z innymi elementami tej układanki. Starałem się by obrazki, bo jak je inaczej nazwać z racji wymiarów 21x21 cm, bardziej przypominały karty książek. Treść „napisana” abstrakcyjnym językiem w moim zamierzeniu powinna działać na widza wyłącznie zestawem kolorów, rytmem plam i linii, sposobem skomponowania obrazu i innymi wartościami czysto malarskimi. Każdy może to przeczytać i zinterpretować na swój sposób – zachęca R. Znajomski.

Termin: 08.02.2018, godz. 17:00. Miejsce: Galeria Mała, SMOK. Wstęp wolny .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama