Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Coś dla wyobraźni w Galerii Małej

Robert Znajomski to artysta znany słubickiej publiczności. Ostatnio w czerwcu podziwialiśmy jego „Katedry”. Tym razem w Galerii Małej wystawi obrazy, stworzone metodą kolażu, łączące malarstwo i… fragmenty starych książek. Inspirujące i pełne barw.

znajomski ksiazki

Jak wykorzystać fragmenty starych dzieł po to, żeby stworzyć z nich nowe? Taki właśnie pomysł na kolaż, połączenie literatury z malarstwem miał Robert Znajomski. Jego najnowsza wystawa, którą będzie można oglądać w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury nosi tytuł „Farba i stare książki”. Anna Panek Kusz, szefowa galerii, 8 lutego zaprasza na wernisaż mówiąc krótko: inspirujące, pełne kolorów i barw… dla wyobraźni.

Kim jest Robert Znajomski? To nie pierwsza i pewnie nie ostatnia wystawa tego artysty w Słubicach. Urodził się w Hrubieszowie w 1968 roku. Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zajmuje się malarstwem (tempera, olej, akryl), rysunkiem (piórko, tusz), grafiką (monotypia) oraz fotografią. Swoje prace eksponował na 50 wystawach indywidualnych i ponad 500 zbiorowych.

A co sam autor mówi o swojej wystawie? - Prawie zawsze mówię, że robię obrazy a nie je maluję. W najnowszych pracach staram się połączyć w jedną całość rysunek, malarstwo oraz kolaż. Kolor staje się dominujący, ale nie najważniejszy. Równoważy się z innymi elementami tej układanki. Starałem się by obrazki, bo jak je inaczej nazwać z racji wymiarów 21x21 cm, bardziej przypominały karty książek. Treść „napisana” abstrakcyjnym językiem w moim zamierzeniu powinna działać na widza wyłącznie zestawem kolorów, rytmem plam i linii, sposobem skomponowania obrazu i innymi wartościami czysto malarskimi. Każdy może to przeczytać i zinterpretować na swój sposób – zachęca R. Znajomski.

Termin: 08.02.2018, godz. 17:00. Miejsce: Galeria Mała, SMOK. Wstęp wolny .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama