Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Jerzyki wielbią Jezusa i zapraszają na kolejny koncert

Schola „Jerzyki” ma sobą pierwszy koncert w ramach muzycznego projektu Uwielbienie. Młodzi artyści śpiewem porwali mieszkańców Słubic do wspólnej modlitwy. Teraz czas na wizytę w Górzynie.

Jerzyki

Za nami pierwszy koncert zatytułowany „Uwielbienie”, który przygotowała schola „Jerzyki” wraz z zaproszonymi gośćmi. 26 listopada w kościele NMP w Słubicach zgromadzili się ci, którzy wspólne z artystami chcieli przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ponieważ to właśnie jemu był dedykowany koncert.

- Głównym punktem, a wręcz sensem całości było spotkanie z Jezusem obecnym w swoim eucharystycznym ciele – podkreślają organizatorzy. Koncert składał się z 3 części: oczekiwania, spotkania i uwielbienia. Klimat modlitwy, zadumy, intymnego spotkania z Bogiem, a także pełne radości uwielbienie, płynące prosto z serc – w tym wzięli udział zarówno wykonawcy, jak i widzowie.

Podczas koncertu zabrzmiały utwory znane tym, którzy cenią sobie muzykę chrześcijańską: z repertuaru takich zespołów jak TGD, Beata Bednarz, Siewcy Lednicy czy Josh Gordon. „Jerzyki” do wspólnego występu zaprosiły Weronikę Chrostowską – bez której, jak podkreślają, ciężko im już sobie wyobrazić koncerty - oraz niezawodnych Mariusza Olejniczaka i Piotra Tamborskiego.

A wszystko zaczęło się podczas podobnego koncertu dwa lata temu, którego celem również było uwielbienie Jezusa. Kunowicka schola, działająca jeszcze wtedy bez żadnej nazwy, została zaproszona do występu z zespołem „Trochę Krzywo Nie jest Krzywo”, który tworzą muzycy zrzeszeni przy SMOK-u. I ta współpraca wciąż owocuje. - Mam nadzieje, że w przyszłym roku "Uwielbienie" bedzie miało swoją kontynuację - podsumowuje Tomasz Jakuszewicz.

Każdy, kto chce przyłączyć się do wspólnej modlitwy pieśniami, ma jeszcze szansę: już niedługo koncert uwielbienia odbędzie się w kościele w Górzynie (niewielkiej miejscowości niedaleko Lubska). Koncert odbędzie się 10 grudnia o godz. 10:00. Wstęp jest oczywiście wolny. Projekt odbywa się pod patronatem portalu Słubice24.

A już wkrótce kolejne występy Jerzyków w Słubicach. Idzie czas Bożego Narodzenia, będzie więc sporo koncertów kolędowych. Już dziś w imieniu młodych artystów zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców Słubic. O szczegółach będziemy informować.

O tym jak było na pierwszym koncercie przekonacie się oglądając zdjęcia przygotowane przez Grzegorza Aściukiewicza. Zapraszamy!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama