Słubice: 22 marca 2018   |   Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
reklama
reklama

Mafijne opowieści w La Vie Est Belle

Kogo w latach 90. nie elektryzowały doniesienia o porachunkach Pruszkowa z Wołominem, a potem o zeznaniach Masy i procesach, kto nie słyszał o Słowiku i jego żonie? To właśnie Monika Banasiak, była „Słowikowa” niedługo odwiedzi Słubice. Opowie o książce, której jest bohaterką. Ale to nie wszystko, bo historię walki z rakiem opowie również Ania Szubert, fotografka.

slowikowa 2

Dwie historie dwóch kobiet. Pierwsza z nich w latach 90. I na przełomie wieków była symbolem, mówiło się o niej: kobieta mafii. Podobno wtedy często powtarzała, że w Warszawie są jedynie dwie prawdziwe damy: ja i pani prezydentowa Kwaśniewska. To Monika Banasiak, żona „Słowika”. Byli uważani za parę, która darzyła się największą miłością w światku polskich gangsterów. Ale uczucie nie przetrwało, tak jak i ówczesne gangi.

Słowikowa twarzą w twarz

A Monika Banasiak dała się namówić do tego, żeby rozmawiać z kimś, kogo nazwisko również było wtedy bardzo znane: Jarosławem Sokołowskim, ps. Masa. Jego zeznania przyczyniły się do rozbicia Pruszkowa i wsadzenia za kratki Słowika. Dlatego uważani byli za wrogów – ale usiedli przy jednym stole i uznali, że warto szczerze porozmawiać, nawet jeśli w pewnych kwestiach nigdy nie znajdą wspólnego języka. Tak powstała książka pt. „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”.

- W tej książce wspominają nie tylko czasy grupy pruszkowskiej, ale również to, co wydarzyło się po rozbiciu polskiej mafii. Masa ujawnia kulisy roli świadka koronnego, a Monika Banasiak opowiada o mężczyznach swojego życia, o bolesnych rozstaniach i próbach budowania kolejnych związków. To książka nie tylko dla osób zainteresowanych problematyką kryminalną – to pozycja również dla tych, których fascynuje ludzka natura: słabości człowieka i jego potrzeba szukania dobra nawet tam, gdzie nikt się go nie spodziewa – pisze o niej jej autor Artur Górski, dla którego możliwość rozmowy z bohaterami była spełnieniem jednego z dziennikarskich marzeń.

Podczas spotkania w restauracji La Vie Est Belle w Słubicach (dawna Odra) Monika Banasiak opowie o kulisach powstawania tej książki.

Ania Szubert i jej walka z rakiem

Gościem specjalnym będzie inna kobieta, która również opowiedziała swoją historię na łamach książki: Ania Szubert. W 2015 roku zdiagnozowano u niej chłoniaka, a że jest fotografką, na swoim profilu na Instagramie publikowała zdjęcia z walki z chorobą. Była nazywana "najradośniejszą pacjentką onkologii". Ale nie zawsze było różowo, jej historia ma również smutne wątki. O wszystkim opowiedziała Piotrowi Mieśnikowi i tak powstała książka pt. „Jak pokonałam swojego raka”.

slowikowa

Wstęp na spotkanie jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, należy się zgłosić przez profil na facebooku: www.facebook.com/events/163490737582401.

Opowieści przy kolacji


Organizatorzy przygotowali również ofertę specjalną dla wiernych czytelników oraz fanów literatury sensacyjnej. Jest nią możliwość udziału w prywatnej kolacji z Moniką Banasiak - pełnej sensacji, wybornej kuchni i niespodziewanych gości.

Kontakt dla zainteresowanych: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

A dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będzie książka „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”. Więcej informacji już wkrótce!

Termin: 17.12.2017, godz. 15-17. Miejsce: La Vie Est Belle, plac Przyjaźni 3, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama