Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Rusza transVOCALE. Co ciekawego będzie w Słubicach? Mamy dla was zaproszenia
reklama
reklama

Rusza transVOCALE. Co ciekawego będzie w Słubicach? Mamy dla was zaproszenia

To już dziś! Po wielu miesiącach przygotowań i oczekiwań rusza 14. odsłona festiwalu transVOCALE. O tym co przygotowali organizatorzy pisaliśmy już parokrotnie. Dziś krótkie przypomnienie tego co będzie działo się po polskiej stronie. I oczywiście konkursy.

biff

Czwartkowa inauguacja

O 19.30 w Forum Kleista w sąsiednim Frankfurcie odbędzie się uroczyste otwarcie festiwalu połączone z koncertem poświęconym twórczości Udo Lindenberga, ikony niemieckiej sceny muzycznej. To druga w historii obu miast, własna produkcja koncertowa (pierwsza poświęcona była Markowi Grechucie). Widzowie usłyszą 20 piosenek, w tym 10 w autorskim przekładzie na język polski. Wszystko utrzymane w konwencji znanej m.in. ze słynnych koncertów MTV Unplugged.

Zmysłowy piątek

Dzień później, 17 listopada, będzie się z kolei działo po polskiej stronie. Najpierw w Collegium Polonicum o godz. 19:00 wystąpi Monika Brodka (bilety już wyprzedane), a następnie w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury zagrają: Buslav (sala koncertowa, godz. 21:00) oraz Biff (sala kameralna, godz 22:30). Na te dwa koncerty bilety nadal są dostępne.

W sobotę nastrojowo i... tanecznie

Z kolei w sobotę będzie nieco bardziej soulowo i… tanecznie. O godz. 19:00 w Colpolu zobaczymy i usłyszymy Kubę Badacha, który zaprezentuje autorski projekt pt. Oldschool. Po nim, już w gościnnych murach SMOK-a, zagra nominowana do Fryderyków Bovska (sala koncertowa, godz. 21:00), a zwieńczeniem wieczoru będzie występ folkowej formacji Bubliczki (sala kameralna, godz. 22:30). Na sobotnie wydarzenia bilety nadal są dostępne.

Konkurs z biletami

Portal Słubice24 jest patronem medialnym wydarzenia. Z tej okazji dla naszych czytelników mamy niespodziankę: dwa podwójne zaproszenia na każdy dzień imprezy (piątek i sobota) na koncerty organizowane w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy wysłać do nas emailowe zgłoszenie na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a w nim podać imię i nazwisko, login z portalu oraz kontaktowy nr telefonu. W temacie prosimy wpisać hasło „piątek” lub „sobota”, w zależności od wyboru dnia. Obowiązuje zasada - kto pierwszy, ten lepszy. Wyniki jeszcze dzisiaj.

---

Cały program festiwalu znajdziecie na www.transvocale.eu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama