Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
reklama
reklama

Adoramus koncertował w Heilbronn (wideo)

Chór Kameralny Adoramus wystąpił w zaprzyjaźnionym ze Słubicami niemieckim Heilbronn. Muzyków zaproszono do udziału w koncercie z okazji 60-lecia tamtejszej szkoły muzycznej. Wspólnie z niemieckimi chórzystami wykonali utwór specjalnie skomponowany na tę okazję.

adoramus heilbronn

Uroczysty koncert odbył się 21 maja w filharmonii w Heilbronn. Na scenie wystąpiły połączone chóry Adoramus oraz Oberstufenchor z Mönchsee-Gymnasium. Towarzyszyła im orkiestra młodzieżowa ze współpracujących szkół muzycznych w Weinsberg, Neckarsulm i Heilbronn, którą dyrygował Michael Böttcher. Muzycy wykonali specjalnie napisany na tę okazję utwór „Birdland”, którego kompozytorem jest Zaza Miminoshvili.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wystąpić na tym koncercie. Śpiewaliśmy już wcześniej w Heilbronn, ale to wydarzenie miało charakter szczególny i czujemy się wyróżnieni, że zaproszono nas do udziału w prapremierze jubileuszowego utworu – podkreślała Barbara Weiser, dyrygentka i zarazem założycielka chóru Adoramus.

Gratulacje z okazji jubileuszu i życzenia dalszej owocnej pracy przekazał w specjalnym liście na ręce dyrekcji szkoły muzycznej w Heilbronn burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

- Każda sztuka dąży, żeby stać się muzyką, bo to najlepszy język do poruszania tego, co w każdym z nas najlepsze. Życzę, żeby Miejska Szkoła Muzyczna w Heilbronnie nadal poruszała serca i kształtowała wrażliwość swoich uczniów - napisał w liście.

Oprócz koncertu jubileuszowego polscy chórzyści wystąpili dzień wcześniej w kościele św. Mikołaja, prezentując religijne i świeckie utwory z różnych epok i krajów. Dzięki działającemu w Heilbronn Polsko-Niemieckiemu Towarzystwu Przyjaciół mogli także zwiedzić miasto z przewodnikiem. Podczas wycieczki chór spontanicznie zaśpiewał w kilku miejscach, czym wzbudził dużą sympatię wśród mieszkańców. Poniżej nagranie.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama