Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Adoramus koncertował w Heilbronn (wideo)

Chór Kameralny Adoramus wystąpił w zaprzyjaźnionym ze Słubicami niemieckim Heilbronn. Muzyków zaproszono do udziału w koncercie z okazji 60-lecia tamtejszej szkoły muzycznej. Wspólnie z niemieckimi chórzystami wykonali utwór specjalnie skomponowany na tę okazję.

adoramus heilbronn

Uroczysty koncert odbył się 21 maja w filharmonii w Heilbronn. Na scenie wystąpiły połączone chóry Adoramus oraz Oberstufenchor z Mönchsee-Gymnasium. Towarzyszyła im orkiestra młodzieżowa ze współpracujących szkół muzycznych w Weinsberg, Neckarsulm i Heilbronn, którą dyrygował Michael Böttcher. Muzycy wykonali specjalnie napisany na tę okazję utwór „Birdland”, którego kompozytorem jest Zaza Miminoshvili.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wystąpić na tym koncercie. Śpiewaliśmy już wcześniej w Heilbronn, ale to wydarzenie miało charakter szczególny i czujemy się wyróżnieni, że zaproszono nas do udziału w prapremierze jubileuszowego utworu – podkreślała Barbara Weiser, dyrygentka i zarazem założycielka chóru Adoramus.

Gratulacje z okazji jubileuszu i życzenia dalszej owocnej pracy przekazał w specjalnym liście na ręce dyrekcji szkoły muzycznej w Heilbronn burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

- Każda sztuka dąży, żeby stać się muzyką, bo to najlepszy język do poruszania tego, co w każdym z nas najlepsze. Życzę, żeby Miejska Szkoła Muzyczna w Heilbronnie nadal poruszała serca i kształtowała wrażliwość swoich uczniów - napisał w liście.

Oprócz koncertu jubileuszowego polscy chórzyści wystąpili dzień wcześniej w kościele św. Mikołaja, prezentując religijne i świeckie utwory z różnych epok i krajów. Dzięki działającemu w Heilbronn Polsko-Niemieckiemu Towarzystwu Przyjaciół mogli także zwiedzić miasto z przewodnikiem. Podczas wycieczki chór spontanicznie zaśpiewał w kilku miejscach, czym wzbudził dużą sympatię wśród mieszkańców. Poniżej nagranie.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama