Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
reklama
reklama

Po PROstu zaprasza na tydzień dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Po PROstu, jak co roku, zachęca słubiczan do obchodzenia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Przypada on 3 grudnia – i właśnie tego dnia odbędzie się wesoły i pełen kolorowych balonów marsz integracyjny. Ale to nie jedyne wydarzenia związane z tym ważnym świętem.

Marsz

Stowarzyszenie Po PROstu na co dzień pracuje z osobami z niepełnosprawnościami, prowadzi różne terapie dla dzieci, wspiera ich rodziców, a dla dorosłych niepełnosprawnych prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy. Raz do roku szczególnie mocno przypomina wszystkim mieszkańcom Słubic o tym, że osoby z niepełnosprawnościami są wśród nas.

Okazją do tego jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia. Jak co roku obchody odbywają się pod hasłem: „Każdy inny – wszyscy równi” – i trwają dłużej niż jeden dzień.

Do 30 listopada trwa konkurs plastyczny, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Zadaniem jest przygotowanie pracy plastycznej – a tematem wspomniane wyżej hasło. Nie ma ograniczeń wiekowych, również technika wykonania i format pracy są dowolne. Swoje prace należy dostarczyć do nowej siedziby Stowarzyszenia Po PROstu, która znajduje się przy ul. Szamarzewskiego 6.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 grudnia podczas spotkania integracyjnego, które odbędzie się o godz. 15 właśnie w siedzibie Po PROstu. W planach jest część artystyczna, a także gry, wieczór filmowy i poczęstunek.

Każdy inny wszyscy równi

2 grudnia stowarzyszenie zaprasza do swojej siedziby na konferencję pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”. Odbędzie się ona w godz. 16-19.

Natomiast 3 grudnia ulicami miasta przejdzie kolorowy i wesoły marsz integracyjny. W tym roku uczestnicy pokonają nową trasę: ruszą spod siedziby przy ul. Kilińskiego 9L do nowych pomieszczeń przy ul. Szamarzewskiego 6. Po drodze będą rozdawać mieszkańcom miasta kolorowe balony.

Będziemy tam również i my z redakcyjnym obiektywem.

marsz poprostu
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama