Słubice: 25 stycznia 2020   |   Imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz
reklama
reklama

Akcja Znicz na słubickich drogach

Jak co roku policja w całym kraju przeprowadziła Akcję Znicz. Nie inaczej było na drogach i cmentarzach powiatu słubickiego. Jaki był bilans działań naszych mundurowych i czy kierowcy jeździli spokojnie?

policja

- W tym roku Wszystkich Świętych upłynęło wyjątkowo spokojnie – opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. – Nie zanotowaliśmy żadnych kradzieży ani przestępstw na terenie i w rejonie cmentarzy - dodaje.

Nieco gorzej bilans wygląda, jeśli spojrzymy na drogi, choć i tak jest poprawa w stosunku do lat poprzednich. W dniach od 31 października do 3 listopada, czyli w terminie trwania wzmożonych kontroli, miało miejsce 12 kolizji. Nie było za to żadnego wypadku.

Podobnie jak w całym kraju, także u nas nie brakowało osób wsiadających za kółko na podwójnym gazie. W ręce drogówki wpadło trzech pijanych kierowców, którzy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci nałożyli 21 mandatów, głównie za przekraczanie prędkości. Siedmiu kierowców otrzymało pouczenia, a wobec dwóch sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Trafił się też jeden pirat drogowy, któremu zabrano prawko za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama