Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Utrudnienia i dziury na drogach. ZUWŚ wyjaśnia

Do naszej redakcji trafia coraz więcej zdjęć i komentarzy od kierowców, którzy narzekają na warunki panujące na drogach w mieście. Dużo dziur, zamknięte fragmenty ulic, utrudnienia w ruchu. To wszystko jest efektem trwającej modernizacji sieci wodociągowej.

dziuraa

- Co się dzieje na ulicach. Normalnie nie da się przejechać, trzeba uprawiać slalom gigant– denerwował się Michał. Nie mniej zła była Justyna, która na jednym z zakrętów prawie urwała koło i przesłała do nas zdjęcie zerwanego asfaltu. - Dlaczego służby drogowe nic z tym nie robią – pisała.

Podobnych miejsc na terenie Słubic jest coraz więcej i nie da się ukryć, że mocno utrudniają życie kierowcom. Zmotoryzowani musza się jednak uzbroić w cierpliwość. Jak informuje Zakład Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach, prace remontowe potrwają do lipca 2020 roku, ale w samym centrum miasta zakończą się nieco szybciej, bo jeszcze w tym roku.

Wszystko odbywa się w ramach realizowanego przez spółkę projektu pt. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Słubice”, współfinansowanego z funduszy unijnych (pisaliśmy o nim TUTAJ). Mam on na celu poprawę i zabezpieczenie dostaw wody oraz odbioru ścieków na terenie naszej gminy. Jednak jego realizacja wiąże się z niedogodnościami.

- Pracujące w różnych miejscach na słubickich ulicach ekipy budowlane, a także pojawiający się ciężki sprzęt i wykopy są konieczne, by sprawnie prowadzić wszelkie prace modernizacyjne – wyjaśniają przedstawiciele ZUWŚ.

Nasi wodociągowcy zapewniają jednak, że po zakończeniu prac, główny wykonawca robót, firma Gorem z Gdańska, będzie systematycznie odtwarzać uszkodzoną nawierzchnię, przywracając pierwotny stan ulic.

- Obecnie stosowane są rozwiązania zastępcze, w postaci zabezpieczania otwartych wykopów barierami i specjalnym oznakowaniem, tymczasowego zasypywania powstających nierówności w asfalcie, ponieważ roboty w wielu miejscach wymagają ponownego dostępu do wodociągu i przeprowadzania niezbędnych kontroli i prac. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy – informuje ZUWŚ.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama