Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

We wrześniu ruszy remont drogi do Rzepina

Ta informacja zapewne ucieszy kierowców. W Starostwie Powiatowym podpisano umowę na długo oczekiwany remont drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Prace mają rozpocząć się pod koniec września i potrwać trzy tygodnie.

powiat droga_umowa

Wykonawcę na remont 8,7 km odcinka drogi z Nowych Biskupic do Rzepina udało się wyłonić już w pierwszym przetargu. 30 sierpnia w Starostowie Powiatowym w Słubicach została podpisana umowa z firmą Maldrobud z Myśliborza, która zajmie się remontem. Wartość inwestycji to nieco ponad 8 mln zł.

Przy składaniu podpisu staroście Leszkowi Bajonowi towarzyszyli m.in. członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, wicestarosta Robert Włodek i skarbnik powiatu Grażyna Neumann. Pojawił się również Łukasz Kaczmarek - obecnie dyrektor słubickiego szpitala, a w poprzedniej kadencji samorządu lider zespołu projektowego, który przygotowywał wniosek.

Znamy już harmonogram remontu. Prezes Maldrobudu Łukasz Malinowicz zapowiada, że prace rozpoczną się 24 września, a ich koniec zaplanowano trzy tygodnie później. - Wtedy bierzemy się za ścieżkę rowerową z Gajca do Rzepina, która powinna być gotowa za kolejne trzy tygodnie – dodaje Ł. Malinowicz.

droga rzepin

Przypomnijmy, środki na tę modernizację pochodzić będą ze wspólnego, polsko-niemieckiego projektu, którego stroną wiodącą jest powiat słubicki, a partnerem niemiecki powiat Odra – Szprewa.

Powiat słubicki zaciągnął na jego realizację długoterminowy kredyt. Środki będą zwrócone po zrealizowaniu zadania (wysokość kredytu to 5 mln 764 tys. zł). Gminy Rzepin i Słubice dołożyły do tej inwestycji po 1 mln zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama