Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

Pogranicznicy odzyskali dostawcze Sprintery

Czujność nie zawiodła funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Jednego dnia pogranicznicy ze Świecka i z Legnicy odzyskali dwa podobne kradzione dostawcze Mercedesy Sprintery. Ich łączna wartość to ok. 140 tys. zł.

kradziony sprinter

13 sierpnia około godz. 3 nad ranem funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku wytypowali do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter na niemieckich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że 24-letni kierowca nie miał żadnych dokumentów pojazdu. Funkcjonariuszom tłumaczył, że jego podróż to… przysługa warta 500 zł. Tyle właśnie zaproponował mu nieznajomy mężczyzna za odprowadzenie Mercedesa do Gdyni.

Oczywiście, 24-latek dalej nie pojechał. Jego wyjaśnień będą teraz słuchać słubiccy policjanci. Auto warte ok. 60 tys. zł trafiło na strzeżony parking.

Podobnego kradzionego Mercedesa Sprintera, tyle że na polskich tablicach, tego samego dnia odzyskali funkcjonariusze SG z Legnicy. Zauważyli, że ktoś ingerował w zamek w drzwiach, wyłamana była również stacyjka.

Okazało się, że tablice należą do innego pojazdu, a Mercedes został skradziony w Niemczech. Jego wartość wyceniono na ok. 80 tys. zł. Również ten pojazd został przekazany funkcjonariuszom policji (w Chojnowie).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama