Słubice: 17 września 2019   |   Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
reklama
reklama

Warsztaty podwórkowe dla najmłodszych

Były Golice, teraz czas na Słubice, Kunowice i Świecko. Na terenie naszej gminy ruszył cykl warsztatów podwórkowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci, które wakacje spędzają w domu. Co ciekawego czego na najmłodszych?

warsztaty podworkowe

„Warsztaty podwórkowe” to cykl bezpłatnych zajęć, gdzie zabawa połączona jest z aktywnościami artystycznymi i edukacyjnymi. O wszystko dbają animatorzy ze Stowarzyszenia po PROstu. To właśnie ta organizacja, wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słubicach, jest organizatorem przedsięwzięcia.

- Chcemy pokazać jak wspaniale można bawić się na podwórku w gronie kolegów i koleżanek. Pokazujemy jak wiele jest możliwości spędzania czasu na podwórkach, ile gier i zabaw – podkreślają pomysłodawcy. W realizacji projektu pomogło im dofinansowanie, które uzyskali z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

warsztaty podworkowe2

Dzięki wsparciu można było zaplanować zajęcia aż w kilku miejscowościach naszej gminy. 17 lipca miało miejsce pierwsze z nich, w Golicach. Kolejne odbędą się w Słubicach, Kunowicach i Świecku. Poniżej szczegółowy harmonogram.

Harmonogram warsztatów:
  • 26 lipca (10.00-13.00), podwórko przy ul. Konstytucji 3 Maja
  • 29 lipca (11.00-14.00), świetlica wiejska w Kunowicach
  • 2 sierpnia (11.00-14.00), świetlica wiejska w Świecku
  • 7 września (10.00-13.00), przed siedzibą stowarzyszenia po PROstu, ul. Kilińskiego
W zajęciach może wziąć udział każdy, udział jest bezpłatny. – Zapraszamy wszystkie dzieci mieszkające w okolicy – zachęcają organizatorzy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama