Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Kradli auta i narzędzia. Wpadli razem z paserem

Łącznie 29 zarzutów usłyszało 3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Od maja ich łupem padły m.in. samochody, elektronarzędzia, części samochodowe, czy narzędzia. Policjanci złapali również pasera, który kupował od nich kradzione przedmioty.

policja akta

Pierwsze informacje o kradzieżach trafiły do policjantów w połowie maja. - Dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, policjanci ustalili kto stoi za kradzieżami. Podejrzane osoby wpadły w ręce policjantów pod koniec maja – informuje Magdalena Jankowska ze słubickiej komendy policji.

Sprawcami kradzieży okazali się trzej mieszkańcy Słubic mający odpowiednio: 27, 28 i 30 lat. Usłyszeli łącznie 29 zarzutów – do których już się przyznali.

Co konkretnie przeskrobali? Włamywali się m.in. do samochodów, komisu samochodowego i sklepu z wyrobami tytoniowymi. Ich łupem padły samochody, elektronarzędzia, części samochodowe, narzędzia i inne przedmioty, których łączną wartość to blisko 55 tys. zł. Za to wszystko odpowiedzą przed sądem - grozi im do 10 lat więzienia.

Przy okazji łapania złodziei, policjanci dotarli również do pasera, który kupował od nich kradzione przedmioty. Okazało się, że 28-latek w mieszkaniu ma również narkotyki i narzędzia służące do uprawy konopi indyjskich.

Słubiczanin usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i dotyczące paserstwa. Za paserstwo grozi do 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali także część skradzionych przedmiotów.

Przy tej okazji funkcjonariusze ostrzegają, żeby uważać, co kupujemy, szczególnie z tzw. drugiej ręki, i samemu nie stać się paserem.

ZOBACZ INFORMACJĘ POLICJI
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama