Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

W SOSW walczyli o tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia"

SOSW w Słubicach był gospodarzem się III Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego Szkół Specjalnych „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie mierzyli się z zadaniami, wśród których były m.in. dzielenie, liczenie w pamięci czy zadania na logiczne myślenie. Kto poradził sobie najlepiej?

sosw konkurs1

Konkurs, zorganizowany przez nauczycielkę Marzenę Guźniczak, odbył się 6 czerwca. - Celem konkursu było upowszechnianie gry w karty z zakresu tabliczki mnożenia wśród uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim – wyjaśniają organizatorzy.

Ale to nie wszystko. Zależało im również na wzbogaceniu i rozbudzeniu wśród uczniów zainteresowań matematycznych, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Nie bez znaczenia były też inne, nieco bardziej pozamatematyczne czynniki - podwyższenie wiary we własne siły i radzenie sobie w nowym otoczeniu.

Kto postanowił sprawdzić się w tym niecodziennym wyzwaniu? W matematycznej rywalizacji oprócz uczniów słubickiego SOSW wzięli udział reprezentanci ośrodków z Gubina i Sulechowa. Czekały na nich 4 konkurencje.

W pierwszej o nazwie „Sokole Oko” należało popisać się pamięcią, spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia. Kolejne dotyczyły umiejętności związanych z liczeniem. Nie były wcale takie proste! W zadaniu pt. „Szeryf” uczniowie dzielili, w „Prymusie” pokazali, że potrafią liczyć w pamięci, a w „Olimpijczyku” walczyli z tabliczką mnożenia na czas.

sosw konkurs2

Tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” i puchar wywalczył reprezentant SOSW z Gubina. Z gospodarzy najlepiej spisał się Krystian Gregorczyk z 3 klasy gimnazjum słubickiego SOSW, który zajął 2 miejsce. Wszyscy uczestnicy matematycznej rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nie zapomniano także o ich opiekunach, którym wręczono pisemne podziękowania.

Kolejny podobny konkurs odbędzie się także w przyszłym roku. Chętni już ćwiczą tabliczkę mnożenia!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama