Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Co z finansami powiatu słubickiego? Zarząd chce wprowadzić program naprawczy
reklama

Co z finansami powiatu słubickiego? Zarząd chce wprowadzić program naprawczy

Zarząd Powiatu Słubickiego powołał zespół roboczy, którego zadaniem jest przygotowanie programu naprawczego powiatowych finansów. Na potrzebę stworzenia takiego programu od kilku lat w swoich opiniach wskazywała Regionalna Izba Obrachunkowa.

powiat zarzad_komplet
Zarząd powiatu chce wprowadzić program naprawczy

Uchwałę w sprawie powołania zespołu roboczego zarząd powiatu podjął 24 maja. – Po tylu latach zaniedbań finansowych i odsuwania tego w czasie, zarząd powiatu podjął decyzję, żeby przyjąć plan naprawy finansów w postaci przyjęcia uchwały o przygotowaniu programu naprawczego – wyjaśnia starosta Leszek Bajon.

Tłumaczy, że decyzja ta zapadła po konsultacji z RIO. – Skonsultowaliśmy się z nimi, że należy wdrożyć takie działania, żeby uratować finanse powiatu słubickiego. Nie da się dalej tego odsuwać – dodaje starosta.

W skład zespołu roboczego weszli: skarbnik powiatu Grażyna Neumann, adwokat Dominik Pahl, radca prawny Anna Karpińska-Rapcewicz, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Bogusława Wesołowska i prezes zarządu szpitala Łukasz Kaczmarek.
Dotacje NGO
Jaka przyszłość czeka finanse naszego powiatu?

Zadaniem ekspertów jest przygotowanie programu naprawczego – mają na to czas do 5 lipca. Jak wyjaśnia L. Bajon, program naprawczy zostanie następnie przedstawiony Regionalnej Izbie Obrachunkowej. – Mam nadzieję, że izba go zaakceptuje i będziemy go realizować – mówi starosta.

Dodaje, że realizacja programu w powiecie słubickim potrwa prawdopodobni dwa lata. – Po tym czasie, mam nadzieję, że wyjdziemy na prostą i skończą się problemy związane z finansami – powiedział naszej redakcji starosta.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama