Słubice: 21 sierpnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
reklama
reklama

Pijany jechał slalomem po autostradzie

Jechał slalomem, przysypiał za kierownicą, a obok siedzenia trzymał niedopitą butelkę wódki - pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali na autostradzie A2 inspektorzy ITD z Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyzna miał ponad 2 promile – odpowie za to przed sądem.

ITD slalom

Do zdarzenia doszło 20 maja, gdy inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzili kontrole na wysokości MOP Gnilec. O pojeździe na holenderskich numerach rejestracyjnych, który jechał w kierunku granicy, inspektorów powiadomili inni kierowcy.

- Po otwarciu drzwi do kabiny ciężarówki inspektor wyczuł woń alkoholu i natychmiast wyjął kluczyk ze stacyjki. Przy siedzeniu kierowcy znajdowała się nie do końca opróżniona półlitrowa butelka wódki – poinformowało naszą redakcję Biuro Informacji i Promocji ITD.

Z kierowcą był utrudniony kontakt, przysypiał w trakcie prób przeprowadzenia testu trzeźwości. Dopiero po trzech próbach udało się przeprowadzić badanie. Pierwsze wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a drugie 2,2. Jak wyjaśniają inspektorzy, niewykluczone, że kierowca pił alkohol prowadząc ciężarówkę.

ITD slalom2

Ciężarówka została usunięta na parking strzeżony, natomiast prowadzący ją mężczyzna trafił w ręce policji. Za swój czyn odpowie przed sądem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama