Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

W piątek mogą pojawić się burze

Wygląda na to, że w weekend pojawi się w naszym regionie upragniony deszcz, choć może nie do końca w takiej formie, na jaką wszyscy liczyli. W piątek nad Frankfurtem i Słubicami ma pojawić się duży front burzowy.Według aktualnej prognozy podanej przez Lubuskich Łowców Burz, w piątek wieczorem czekają nas gwałtowne burze z ulewami. Ma im towarzyszyć silny wiatr, niewykluczone są również opady grady.

- W zachodnich Niemczech pojawiają się już struktury wielokomórkowe. Front chłodny dotrze do nas w piątek w godzinach wieczornych. Aktywność burzowa powinna być podobna do tej w Niemczech – przewidują łowcy. Poniżej udostępniona przez nich mapka.

burza mapa

W piątek ma być również bardzo ciepło. Meteorolodzy z IMGW-PIB przewidują nawet 27 stopni. Duże ochłodzenie przyjdzie już w sobotę i niedzielę, kiedy to temperatura będzie oscylować w granicach 13-15 stopni. Będzie pochmurno, możliwe przelotne opady.

Na takiej zjawiska pogodowe warto odpowiednio się przygotować. Służby przestrzegają, aby nie parkować samochodów pod drzewami i słupami energetycznymi, pozamykać okna w domach i mieszkaniach, pozabierać z balkonów przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr, zapewnić schronienie czworonogom.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama