Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
reklama
reklama

W Rzepinie powstanie Klub Seniora

Dobra wiadomość dla rzepińskich seniorów! Władze gminy podpisały umowę na powstanie Klubu Seniora. Całość ruszy jeszcze jesienią tego roku.

Seniorzy
Seniorzy z Rzepina także będa mieli swoje miejsce (fot. archiwum)

Jak informuje Kamil Michniewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Rzepinie, Klub Seniora rozpocznie działalność 1 listopada. - Na początku funkcjonowania klubu będzie w nim miejsce dla 30 seniorów, z biegiem czasu będziemy tę liczbę powiększać – wyjaśnia K. Michniewicz.

Powstanie klubu to najważniejszy element projektu „Gmina Rzepin dla seniorów”. Umowa na jego realizację został podpisana 27 marca w Urzędzie Marszałkowskim przez wicemarszałka Łukasza Poryckiego i burmistrza Rzepina Sławomira Dudzisa. Wartość tego projektu to ponad 370 tys. zł, a kwota dofinansowania wynosi ponad 353 tys. zł (95 proc.).

Na czym będzie polegać działalność klubu? Zajęcia będą odbywać się 3 razy w tygodniu, po około 4 godzin dziennie. A będą to m.in. zajęcia komputerowe, rękodzieło, poradnictwo dietetyczne i warsztaty kulinarne. Do ich zorganizowania i koordynowania gmina zatrudni lidera klubu. Z zajęć będą mogły korzystać przede wszystkim osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i ubóstwem.

Jak wyjaśnia rzecznik, Klub Seniora będzie mieścił się przy ul. Westerplatte 35, w budynku, który znajduje się na terenie starego miasta, w części objętej rewitalizacją.

Realizacja projektu potrwa 3 lata.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama