Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Europejskie spotkania na Dzień Europy

9 maja przypada Dzień Europy, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Europejskie spotkania w dwumieście”. Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji przygotowało program dla szkół i jest w trakcie przygotowywania programu dla mieszkańców.

Dzień Europy

Dokładnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Przypomnijmy, w przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny. Zaproponował powstanie ponadnarodowej instytucji europejskiej, która sprawowałaby nadzór nad produkcją węgla i stali. Traktat podpisano rok później – i właśnie plan Schumana uważany jest za początek Unii Europejskiej.

Motto tegorocznego Dnia Europy na słubicko-frankfurckim pograniczu brzmi „Europejskie spotkania w dwumieście”. Mieszkańców obu miast do udziału w różnych wydarzeniach tego dnia zaprasza Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.

Gotowy jest już program wydarzeń, przygotowanych specjalnie dla uczniów. Wśród propozycji są m.in. warsztaty dotyczące doświadczania Europy, interaktywny pieszy rajd po obu miastach, konkurs wiedzy o Polsce i Słubicach w UE.

ZOBACZ PROGRAM

Szkoły mają czas na zgłoszenie uczestnictwa do 3 maja. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. + 49 335 606985-14.

Wkrótce ukaże się pełny program wydarzeń z okazji Dnia Europy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama