Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Kto zostanie mistrzem Matematycznego Triathlonu?

Nie taka ta matematyka straszna! W słubickim liceum z zadaniami w ramach Matematycznego Triatlonu walczyli uczniowie klas 7 i 8, a uczniowie kończący gimnazja brali udział w 18. Powiatowym Konkursie Matematycznym.

mateamtyczny triathlon

Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słubicach zaprosiło w swoje gościnne progi uczniów ostatnich klas szkól podstawowych i gimnazjów. 1 marca w szkole odbyły się dwa konkursy matematyczne. Jeden z nich po raz pierwszy, a drugi – ostatni.

Osiemnasty, właśnie ostatni raz w Powiatowym Konkursie Matematycznym zmierzyli się uczniowie klas 3 gimnazjów (których w przyszłym roku szkolnym już nie będzie). A pierwszy raz odbył się Matematyczny Triatlon, konkurs w nowej formule, dla uczniów klas 7 i 8. Organizatorkami były nauczycielki matematyki z liceum: Jolanta Góra, Anna Pilimon i Anna Brzezińska.

- Przygotowałyśmy 3 rodzaje zadań: logiczne i łamigłówki, liczbowe i z zakresu geometrii. Wiadomości potrzebne do ich rozwiązania wykraczały poza podstawę programową. Zwłaszcza w tej pierwszej części były takie zadania, których nie rozwiązuje się na lekcjach, także było to wyzwanie dla uczniów – mówi Jolanta Góra, wicedyrektor szkoły.

W „triatlonowych” zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z 8 szkół podstawowych: z SP1, SP2, SP3 i SNOSM ze Słubic, a także ze szkół z Kowalowa, Ośna, Kunowic i Cybinki.

- Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni, że zgłosiło się aż tylu chętnych. Konkurs w tej formie podobał się uczniom, choć już mamy pierwsze sygnały, że dość trudna była geometria – podsumowuje J. Góra. Wyniki będą znane za około tydzień. Spośród uczestników zostanie wyłonionych 3 mistrzów: rozwiązywania zadań geometrycznych, zadań logicznych oraz łamigłówek i zadań liczbowych.

Mistrzowie otrzymają nagrody (niespodzianki) podczas obchodów „Dnia Patrona Szkoły”, który odbędzie się 28 marca w słubickim liceum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama