Słubice: 6 grudnia 2019   |   Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
reklama
reklama

Kto zostanie mistrzem Matematycznego Triathlonu?

Nie taka ta matematyka straszna! W słubickim liceum z zadaniami w ramach Matematycznego Triatlonu walczyli uczniowie klas 7 i 8, a uczniowie kończący gimnazja brali udział w 18. Powiatowym Konkursie Matematycznym.

mateamtyczny triathlon

Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słubicach zaprosiło w swoje gościnne progi uczniów ostatnich klas szkól podstawowych i gimnazjów. 1 marca w szkole odbyły się dwa konkursy matematyczne. Jeden z nich po raz pierwszy, a drugi – ostatni.

Osiemnasty, właśnie ostatni raz w Powiatowym Konkursie Matematycznym zmierzyli się uczniowie klas 3 gimnazjów (których w przyszłym roku szkolnym już nie będzie). A pierwszy raz odbył się Matematyczny Triatlon, konkurs w nowej formule, dla uczniów klas 7 i 8. Organizatorkami były nauczycielki matematyki z liceum: Jolanta Góra, Anna Pilimon i Anna Brzezińska.

- Przygotowałyśmy 3 rodzaje zadań: logiczne i łamigłówki, liczbowe i z zakresu geometrii. Wiadomości potrzebne do ich rozwiązania wykraczały poza podstawę programową. Zwłaszcza w tej pierwszej części były takie zadania, których nie rozwiązuje się na lekcjach, także było to wyzwanie dla uczniów – mówi Jolanta Góra, wicedyrektor szkoły.

W „triatlonowych” zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z 8 szkół podstawowych: z SP1, SP2, SP3 i SNOSM ze Słubic, a także ze szkół z Kowalowa, Ośna, Kunowic i Cybinki.

- Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni, że zgłosiło się aż tylu chętnych. Konkurs w tej formie podobał się uczniom, choć już mamy pierwsze sygnały, że dość trudna była geometria – podsumowuje J. Góra. Wyniki będą znane za około tydzień. Spośród uczestników zostanie wyłonionych 3 mistrzów: rozwiązywania zadań geometrycznych, zadań logicznych oraz łamigłówek i zadań liczbowych.

Mistrzowie otrzymają nagrody (niespodzianki) podczas obchodów „Dnia Patrona Szkoły”, który odbędzie się 28 marca w słubickim liceum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama