Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Nocny pościg za pijanym kierowcą

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w nocy na ulicach Słubic. Policjanci szukali kierowcy, który zakłócał ciszę nocną, a okazało się, że złapali pijanego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdu. I to jeszcze po pościgu.

policja akta

20 lutego przed północą mundurowi otrzymali głoszenie, że na jednej z ulic w Słubicach ktoś jeździ samochodem z uszkodzonym tłumikiem – i zakłóca spokój mieszkańcom.

Funkcjonariusze udali się na miejsce. Chcieli zatrzymać auto do kontroli, jednak kierowca Audi A4 zignorował ich polecenie i odjechał. Cały czas przyspieszał i nie reagował na sygnały policjantów.

Wreszcie wjechał na jeden z parkingów i zatrzymał się. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec naszego powiatu. Okazało się, że miał powody, żeby uciekać przed mundurowymi – miał we krwi ponad 2 promile alkoholu, a do tego kierował mimo wydanego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

- Mężczyzna odpowie teraz za wykroczenia drogowe oraz przestępstwo polegające na niewykonaniu polecenia zatrzymania pojazdu. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia – informuje Ewa Murmyło ze słubickiej komendy policji. Zatrzymany dodatkowo odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu dożywotniego prowadzenia pojazdów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama