Słubice: 21 sierpnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
reklama
reklama

W SOSW dziewczęta uczyły się samobadania piersi

Kobieca akcja profilaktyczna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Uczennice starszych klas wzięły udział w zajęciach na temat profilaktyki raka piersi. Poprowadziły je panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

badanie sosw

Czy wszystkie kobiety, także te młodsze, wiedzą, jak przeprowadzić samobadanie piersi? Statystyki pokazują, że niekoniecznie. A na jakie zmiany chorobowe należy zwrócić uwagę?

Tego wszystkiego dowiedziały się uczennice starszych klas SOSW w Słubicach. O najważniejszych zagadnieniach związanych z profilaktyką raka piersi opowiadały pracownice Sanepidu: Ewa Drab-Wilczyńska i Agnieszka Raźna.

Pod kierunkiem instruktorek uczennice uczyły się na specjalnych fantomach, jak prowadzić samobadanie piersi. W trakcie tej nauki zarówno dziewczęta, jak i nauczycielki zadawały wiele pytań – i dowiedziały się pożytecznych, ciekawych i ważnych rzeczy.

badanie sosw_2

- Całość zajęć cieszyła się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem wśród dziewcząt. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania wpłynie na pozytywną i kreatywną postawę młodych kobiet wobec troski o własne zdrowie – podsumowały zajęcia Agnieszka Kobyłecka, pedagog szkolny i Justyna Kulczewska-Ratajczak, pielęgniarka szkolna.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama