Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Co dalej z Sądem Pracy? Powiat chce pisać do ministra

Nowe informacje w sprawie Sądu Pracy w Słubicach. Od lutego miał przestać działać, ale wykonanie decyzji zostało na razie zawieszone do kwietnia. Ten czas chcą wykorzystać władze powiatu i zawalczyć o pozostawienie wydziału w naszym mieście.

sad-rejonowy

Przypomnijmy, zgodnie z postanowieniem Ministerstwa Sprawiedliwości od stycznia 2019 roku w słubickim sądzie miało nie być już wydziału, który zajmowałby się sprawami dotyczącymi pracy. Potem ta decyzja została zawieszona do lutego (pisaliśmy o tym niedawno), a teraz dowiadujemy się wydział ma zniknąć z końcem marca.

W praktyce oznacza to, że od 1 kwietnia wszystkie sprawy miałyby trafiać do Gorzowa Wlkp. To dodatkowe utrudnienie dla mieszkańców Słubic i okolic, generujące także koszty. Nie tylko mieszkańcy są zdezorientowani, również sędziowie nie wiedzą jaka będzie przyszłość i jak wyznaczać terminy kolejnych rozpraw.

O tym problemie z prezes Sądu Rejonowego w Słubicach Renatą Sikorską rozmawiał wicestarosta Robert Włodek. Chce on przekonać członków Rady Powiatu do przyjęcia uchwały intencyjnej, która miałaby zawierać apel do ministra sprawiedliwości o zmianę tej decyzji.

Zdaniem R. Włodka, likwidacja słubickiego Sądu Pracy uderzy nie tylko w samych mieszkańców, ale także obniży prestiż miasta i powiatu. Jego propozycja spotkała się z aprobatą szefowej słubickiego sądu.

- Dlatego powinniśmy przekonać ministra sprawiedliwości do zmiany tej niekorzystnej dla mieszkańców decyzji. Niekorzystnej nie tylko dla mieszkańców naszego powiatu, ale także sulęcińskiego i Kostrzyna nad Odrą – podkreśla wicestarosta.

robert wlodek

Najbliższa sesja Rady Powiatu Słubickiego odbędzie się 26 lutego. Wtedy Robert Włodek przedstawi radnym projekt uchwały. Jeśli ci się na nią zgodzą i zostanie przegłosowana, trafi do Ministra Sprawiedliwości. - Mam nadzieję, że weźmie ją pod uwagę - tłumaczy.

Jeśli się nie uda i decyzja ministerstwa zostanie podtrzymana, to od 1 kwietnia Sąd Pracy w Słubicach zostanie ostatecznie zlikwidowany.

Do sprawy będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama