Słubice: 22 stycznia 2020   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Kolorowe zakończenie karnawału na ulicach Słubic

Kolorowe zakończenie karnawału na ulicach Słubic
Zapraszamy mieszkańców, młodszych i starszych, organizacje pozarządowe, instytucje i przedsiębiorców do udziału w nowym, lecz mogącym zyskać sobie dużą sympatię, przedsięwzięciu pod nazwą RÓŻANA SOBOTA, czyli zakończenie karnawału ulicznym korowodem.Z inicjatywy stowarzyszenia „Twój Głos”, gmina Słubice, wspólnie z Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Zespołem Administracyjnym Oświaty pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców do udziału w tym kolorowym przedsięwzięciu, które będzie miało miejsce 13 lutego 2010 roku.

Impreza miałaby nawiązywać do tradycji organizowania korowodów karnawałowych w zachodnich Niemczech, które sprawiają, że poprzebierani mieszkańcy bawią się i radują na ulicach. Do udziału w słubickim korowodzie zapraszamy szczególnie dzieci przedszkolne, szkolne i młodzież, ale także dorosłych. Początek około godziny 14.00 na ulicy Akademickiej, przy wejściu do Urzędu Miejskiego. Następnie kolorowy i śpiewający korowód ruszy w stronę placu Bohaterów, gdzie w zależności od panujących warunków atmosferycznych, odbywać się będzie dalsza część imprezy z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Wśród przebierańców wybrany zostanie Król i Królowa Karnawału.

Zamysłem organizatorów jest to, by impreza była kolorowa, głośna i przede wszystkim wesoła. W korowodzie mogą brać udział nie tylko piesi przebierańcy, ale także ustrojone samochody, platformy na których można umieścić swoje hasła promocyjne, reklamy, czy idee przyświecające działalności określonych grup społecznych. Byłaby to doskonała okazja do promocji ich działalności.

W przedsięwzięcie zaangażował  się także Klub Studencki Witkacy, gdzie po zakończeniu korowodu, dla dzieci zostanie zorganizowana specjalna zabawa karnawałowa.

Osoby i grupy osób chętne do udziału w korowodzie mogą zgłaszać swój udział do 7 lutego 2010 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod nr tel. 516144622. Zgłoszenie powinno zawierać:
  1. nazwę grupy lub osób
  2. ilość osób
  3. informację o tym, co grupa chce prezentować
  4. kontakt do grupy
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama