Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Mamy w powiecie dwie „Brązowe Szkoły”

Jak co roku miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy ranking szkół. Dwie placówki z terenu naszego powiatu – Liceum Ogólnokształcące ze Słubic oraz Technikum Leśne ze Starościna – otrzymały tytuł „Brązowej Szkoły” przyznawany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

sejm staroscin
W rankingu wysoko uplasowalo się Technikum Leśne ze Starościna

W skali całego kraju słubicki ogólniak zajął 894 miejsce na 1000 sklasyfikowanych szkół. Dobrze wypadł również na tle innych liceów z woj. lubuskiego – w rankingu regionalnym był 19. Niewiele do brązowej odznaki zabrakło Liceum Ogólnokształcącemu z Rzepina, które w klasyfikacji wojewódzkiej było tylko 6 miejsc dalej.

- Jest to sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych – cieszy się Maria Jaworska, dyrektorka szkoły.

Osobny ranking miały także technika. I tu również mamy dobre wiadomości. Brązową odznakę (przyznawano także srebrne i złote) otrzymało Technikum Leśne ze Starościna. Szkoła zajęła 442 miejsce w skali kraju i 10 w woj. lubuskim. W rankingu wojewódzkim na 21 miejscu sklasyfikowano także Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych (obecnie CKZiU).

liceum-big
Odznaka "Brązowej Szkoły" trafiła również do słubickiego liceum

W prowadzonym co roku rankingu redakcja miesięcznika Perspektywy ocenia szkoły biorąc pod uwagę trzy kryteria. Są to: sukcesy w olimpiadach (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.).

Wyróżnionym szkołom gratulujemy i trzymamy kciuki za tegoroczne egzaminy maturalne – oby wypadły jak najlepiej, a uzyskany wyniki wpłynęły korzystnie na dobre miejsce w rankingach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama