Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Uwaga kierowcy - znowu na drogach będzie ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega – od 26 do 27 stycznia na drogach woj. lubuskiego może być ślisko. Przewidywane są marznące opady śniegu i deszczu, które mogą powodować gołoledź. A policja apeluje o ostrożność nie tylko w tych dniach.

zima zamiec

Opady śniegu, przechodzące w marznący deszcz i wystąpienie gołoledzi – z tym prawdopodobnie będą musieli zmierzyć się kierowcy w najbliższą sobotę. Ostrzeżenie IMGW przewiduje wystąpienie tego zagrożenia przez całą dobę: od 26 stycznia od godz. 7.30 do 27 stycznia, również do godz. 7.30.

Zima to trudny czas dla kierowców – o czym przypomina również słubicka policja. - Na drogach jest ślisko, wcześniej zapada zmrok, pada deszcz, śnieg, grad, jest mgła. Poruszając się w takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Niedostosowanie prędkości do złych warunków panujących na drogach może przyczynić się do wypadków i kolizji. Radzimy, aby kierowcy ograniczyli prędkość – apeluje Ewa Murmyło ze słubickiej komendy policji.

Przypomina również kierowcom o tym, aby byli szczególnie ostrożni przy zbliżaniu się do przejść na pieszych – i uważali zarówno na pieszych, jak i rowerzystów.

- Apelujemy o szczególną ostrożność, rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – przypomina E. Murmyło. Jak wynika z policyjnych statystyk, to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama