Słubice: 11 grudnia 2018   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Nowe karetki trafiły do słubickiego szpitala

Jakiś czas temu pisaliśmy o dofinansowaniu na zakup nowych karetek, jakiego szpitalowi przekazały dwie gminy – Słubice i Rzepin. Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców, karetki już są!

nowe karetki

Oba pojazdy są wyposażone specjalistyczny sprzęt, m.in. w defibrylator, ssak, pulsoksymetr, nosze z różnymi możliwościami ustawień, krzesełko z systemem płozowym do transportu chorego po schodach, deskę ortopedyczną oraz plecak i torbę reanimacyjną.

Z nowych zakupów cieszą się pracownicy szpitala. - Teraz pacjenci mogą czuć się bardziej bezpiecznie, a przede wszystkim komfortowo. Nowe ambulanse to także dla ratowników medycznych powód do dumy. Ambulans ma wiele możliwości, praca z nowym sprzętem ratującym życie daje im wiele satysfakcji – czytamy na profilu facebookowym słubickiej lecznicy.

Obie karetki kosztowały w sumie 845 tys. zł, z czego gmina Słubice wyłożyła 350 tys., natomiast Rzepin – 250 tys. Resztę pieniędzy zapłacił szpital. Jeden z nowych ambulansów stacjonować będzie w Rzepinie, drugi w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama