Słubice: 19 maja 2019   |   Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
reklama
reklama

Nowe karetki trafiły do słubickiego szpitala

Jakiś czas temu pisaliśmy o dofinansowaniu na zakup nowych karetek, jakiego szpitalowi przekazały dwie gminy – Słubice i Rzepin. Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców, karetki już są!

nowe karetki

Oba pojazdy są wyposażone specjalistyczny sprzęt, m.in. w defibrylator, ssak, pulsoksymetr, nosze z różnymi możliwościami ustawień, krzesełko z systemem płozowym do transportu chorego po schodach, deskę ortopedyczną oraz plecak i torbę reanimacyjną.

Z nowych zakupów cieszą się pracownicy szpitala. - Teraz pacjenci mogą czuć się bardziej bezpiecznie, a przede wszystkim komfortowo. Nowe ambulanse to także dla ratowników medycznych powód do dumy. Ambulans ma wiele możliwości, praca z nowym sprzętem ratującym życie daje im wiele satysfakcji – czytamy na profilu facebookowym słubickiej lecznicy.

Obie karetki kosztowały w sumie 845 tys. zł, z czego gmina Słubice wyłożyła 350 tys., natomiast Rzepin – 250 tys. Resztę pieniędzy zapłacił szpital. Jeden z nowych ambulansów stacjonować będzie w Rzepinie, drugi w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama