Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Grupa Pomagamy wesprze także chorych i seniorów - każdy możne się dołączyć
reklama
reklama

Grupa Pomagamy wesprze także chorych i seniorów - każdy możne się dołączyć

Fundacja Grupy Pomagamy jest bardzo aktywna w ostatnim czasie. Podobnie jak w zeszłym roku, chciałaby, żeby świąteczne paczki trafiły nie tylko do dzieci, ale także do seniorów. Zbiera maskotki dla tych, którzy czas świąt spędzą w szpitalu, a także planuje miejską wigilię.

opieka senior

Niemal wszystkie dzieci z listy Fundacji Grupy Pomagamy w ciągu kilku dni znalazły swoich Mikołajów. Ale to nie koniec obdarowywania! Na prezenty czekają również seniorzy, którzy przez cały rok byli nie mniej grzeczni niż dzieci…

Paczka dla dziadka

Na liście opublikowanej 27 grudnia jest 77 seniorów. – Są to osoby starsze, samotne, ubogie lub schorowane ze Słubic i okolic, które ucieszą się z podarunku od „Świętego Mikołaja” – wyjaśnia Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. Ucieszy ich nie tylko drobiazg w paczce, ale przede wszystkim to, że ktoś o nich pamięta.

Zasady, podobnie jak przy paczkach dla dzieci, są proste. W komentarzu pod oryginalnym postem na Facebooku Fundacji Grupy Pomagamy należy podać numer seniora, dla którego chce się przygotować prezent. ZOBACZ POST

Akcja trwa do 14 grudnia. Paczki seniorów można przynosić do magazynku Fundacji Grupy Pomagamy, który jest czynny w każdy wtorek i czwartek w godz. 16-18, a znajduje się na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Paczki przyjmuje również Salon Fryzjerski Avangarde, który mieści się przy ul. A. Asnyka (za Intermarche).

Bardzo ważne - na każdej paczce musi znajdować się numer z listy seniora, dla którego jest przeznaczona. Zalecana kwota do wydatkowania na jedną paczkę – około 50 zł. Dodatkowe pytania można kierować do koordynatorki akcji, Natalii Michalskiej.

Misiu dla chorych w szpitalu

To nie koniec świątecznego zaangażowania Fundacji Grupy Pomagamy – wolontariusze uwijają się niczym mikołajowe elfy. We współpracy z gorzowską Fundacją Cancer Fighters w ciągu kilku najbliższych dni ogłoszą zbiórkę nowych maskotek, które trafią na oddział onkologii dziecięcej szpitala w Szczecinie. Trafią do dzieci, które Bożego Narodzenia nie spędzą w domach…

Listy do Mikołaja

W tym roku będzie też świąteczna niespodzianka – niedługo w centrum miasta (poinformujemy jeszcze gdzie dokładne) stanie specjalna skrzynka, do której każdy będzie mógł wrzucić… list do Świętego Mikołaja. Napisać w nim może swoje marzenia, życzenia… bo, uwaga! niektóre z nich zostaną spełnione!

Wspólna miejska wigilia

A i to jeszcze nie wszystko. Fundacja Grupy Pomagamy szykuje się również do Wigilii Miejskiej, która odbędzie się 16 grudnia. Więcej szczegółów już niedługo.

Wigilia Pomagamy
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama