Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Ponad 10 litrów krwi od mundurowych

Dopiero co słubiccy policjanci otrzymali wyróżnienie od Polskiego Czerwonego Krzyża, a już zorganizowali kolejną zbiórkę krwi. Podczas akcji, która odbyła się 18 października, zebrano ponad 10 litrów krwi.

policja krew_007

Mobilny krwiobus, które regularnie odwiedza Słubice, tradycyjnie zaparkował przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. A w środku do oddawania krwi zachęcali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Dzięki temu, że pojazd jest doskonale wyposażony, nie gorzej niż laboratorium stacjonarne, można to robić w komfortowy i w pełni bezpieczny dla zdrowia sposób.

A jaki był efekt akcji „Oddaj krew – uratuj życie”. Na apel mundurowych odpowiedziało 25 osób, ale ostatecznie krew mogło oddać 23 z nich. Nie byli to tylko policjanci, ale także mieszkańcy Słubic i okolic. Od każdego z nich pobrano po 450 ml tego życiodajnego płynu, co dało razem 10,35 litrów. Efekt zbiórki zasili bank krwi w Zielonej Górze.

policja krew_004

- Krew jest bezcennym darem, którego niczym nie można zastąpić. Dlatego dziękuję wszystkim za przybycie i wsparcie naszej akcji. To oczywiście nie koniec, będziemy je nadal organizować – podsumowała akcję Magdalena Jankowska, rzecznik KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama