Słubice: 18 listopada 2018   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

Ponad 10 litrów krwi od mundurowych

Dopiero co słubiccy policjanci otrzymali wyróżnienie od Polskiego Czerwonego Krzyża, a już zorganizowali kolejną zbiórkę krwi. Podczas akcji, która odbyła się 18 października, zebrano ponad 10 litrów krwi.

policja krew_007

Mobilny krwiobus, które regularnie odwiedza Słubice, tradycyjnie zaparkował przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. A w środku do oddawania krwi zachęcali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Dzięki temu, że pojazd jest doskonale wyposażony, nie gorzej niż laboratorium stacjonarne, można to robić w komfortowy i w pełni bezpieczny dla zdrowia sposób.

A jaki był efekt akcji „Oddaj krew – uratuj życie”. Na apel mundurowych odpowiedziało 25 osób, ale ostatecznie krew mogło oddać 23 z nich. Nie byli to tylko policjanci, ale także mieszkańcy Słubic i okolic. Od każdego z nich pobrano po 450 ml tego życiodajnego płynu, co dało razem 10,35 litrów. Efekt zbiórki zasili bank krwi w Zielonej Górze.

policja krew_004

- Krew jest bezcennym darem, którego niczym nie można zastąpić. Dlatego dziękuję wszystkim za przybycie i wsparcie naszej akcji. To oczywiście nie koniec, będziemy je nadal organizować – podsumowała akcję Magdalena Jankowska, rzecznik KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama