Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Przyszli studenci poznają Viadrinę

Ilu polskich studentów rozpocznie w przyszłym roku naukę na Viadrinie? Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat oferty uniwersytetu, przyjadą niedługo na Polski Dzień Informacyjny. A jest ich niemało – swój udział zapowiedziało ponad 420 uczniów z całej Polski.

Studenci Slubice

Tego dnia na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą słychać głównie język polski. 25 października ponad 420 uczniów z całej Polski, wraz z nauczycielami i rodzicami wezmą udział w wykładach i zajęciach informujących o studiach na tej uczelni. Wydarzenie odbędzie się w budynku Gäfin-Dönhoff przy Europaplatz 1.

O godz. 10 gości, wśród których są przyszli studenci, powita prof. dr Julia von Blumenthal, nowa prezydent Viadriny. A potem przyjdzie czas na pytanie, szukanie, dowiadywanie się. Pracownicy naukowi wszystkich trzech wydziałów Viadriny - prawa, ekonomii i kulturoznawstwa - opowiedzą o studiach podczas wykładów i warsztatów.

Dla polskich kandydatów przygotowano dwa kierunki: polsko-niemieckie studia prawnicze (studia magisterskie) oraz germanistyka międzykulturowa (studia licencjackie). A pracownicy Centrum Języków Obcych poinformują o ofercie językowej uczelni.

To nie wszystko. Dzień wcześniej, 24 października, w Collegium Polonicum (godz. 18) podczas rozmowy z dr. Krzysztofem Wojciechowskim uczestnicy polskiego dnia będą mogli dowiedzieć się więcej o współpracy polsko-niemieckiej. Również tego dnia będą odbywały się warsztaty dla kadry pedagogicznej o tematyce interkulturowej i mini wykłady naukowe dla uczestników.

Program znajduje się na stronie: www.europa-uni.de.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama