Słubice: 18 listopada 2018   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

Przyszli studenci poznają Viadrinę

Ilu polskich studentów rozpocznie w przyszłym roku naukę na Viadrinie? Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat oferty uniwersytetu, przyjadą niedługo na Polski Dzień Informacyjny. A jest ich niemało – swój udział zapowiedziało ponad 420 uczniów z całej Polski.

Studenci Slubice

Tego dnia na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą słychać głównie język polski. 25 października ponad 420 uczniów z całej Polski, wraz z nauczycielami i rodzicami wezmą udział w wykładach i zajęciach informujących o studiach na tej uczelni. Wydarzenie odbędzie się w budynku Gäfin-Dönhoff przy Europaplatz 1.

O godz. 10 gości, wśród których są przyszli studenci, powita prof. dr Julia von Blumenthal, nowa prezydent Viadriny. A potem przyjdzie czas na pytanie, szukanie, dowiadywanie się. Pracownicy naukowi wszystkich trzech wydziałów Viadriny - prawa, ekonomii i kulturoznawstwa - opowiedzą o studiach podczas wykładów i warsztatów.

Dla polskich kandydatów przygotowano dwa kierunki: polsko-niemieckie studia prawnicze (studia magisterskie) oraz germanistyka międzykulturowa (studia licencjackie). A pracownicy Centrum Języków Obcych poinformują o ofercie językowej uczelni.

To nie wszystko. Dzień wcześniej, 24 października, w Collegium Polonicum (godz. 18) podczas rozmowy z dr. Krzysztofem Wojciechowskim uczestnicy polskiego dnia będą mogli dowiedzieć się więcej o współpracy polsko-niemieckiej. Również tego dnia będą odbywały się warsztaty dla kadry pedagogicznej o tematyce interkulturowej i mini wykłady naukowe dla uczestników.

Program znajduje się na stronie: www.europa-uni.de.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama