Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
reklama
reklama

Ryszard Chustecki - kandydat do Rady Powiatu Słubickiego

Powiat słubicki w minionej kadencji przechodził trudne chwile. Zbliżające się wybory są kluczowe dla jego przyszłości. Dlatego w Radzie Powiatu potrzebni są ludzie kompetentni i sprawdzeni. Taką osobą jest Ryszard Chustecki - społecznik, działacz sportowy i wieloletni samorządowiec.

ryszard chustecki_wybory
Ryszard Chustecki z rodziną

Kim jest Ryszard Chustecki?

Doskonale znają go sympatycy sportu, nie tylko lekkiej atletyki, która jest jego ukochaną dyscypliną. Jest prezesem i trenerem LKS Lubusz Słubice, od lat wspierając wychowanie i rozwój wielu sportowych talentów.

Swoje życie zawodowe związał z miejscowym ośrodkiem sportu, przez wiele lat funkcjonującym jako OSiR, a obecnie SOSiR. Odpowiada w nim za organizację imprez i rozmaitych wydarzeń sportowych, w których na przestrzeni lat wzięły udział tysiące osób.

Ma ku temu odpowiednie kwalifikacje. Jest absolwentem AWF, ukończył Podyplomowe Studium Menedżerów Sportu oraz Podyplomowe Studia w zakresie Organizacji i Zarządzania Sportem. Dzięki temu może poszczycić się tytułami „Menedżera sportu” oraz „Mistrza zarządzania sportem”. W tym roku otrzymał certyfikat Ogólnopolskiego Programu „Piłkarski Laur” im. Kazimierza Górskiego i prestiżowe miano „Przyjaciela programu”.

Aktywnie działa w strukturach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Jest m.in. członkiem Rady Głównej LZS w Warszawie. Ma też wpływ na rozwój lubuskiej lekkoatletyki -pełni funkcję szefa komisji rewizyjnej Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze.

Jednak nie tylko sport to jego pasja. Od lat zaangażowany jest w sprawie lokalne i posiada bogate doświadczenie samorządowe. Był członkiem Rady Miejskiej w latach 1994-1998 oraz Rady Powiatu Słubickiego w latach 2014-2018. I chciałby kontynuować swoją pracę na rzecz społeczności powiatu słubickiego w kolejnej kadencji.

Niezależnie jednak czy chodzi o sport, życie prywatne czy działalność samorządową, stale przyświecają mu słowa, których autorem jest Jan Paweł II: „Wymagaj od siebie, choćby inni od Ciebie nie wymagali”.

Co jest priorytetem dla Ryszarda Chusteckiego?

Przede wszystkim rozwijanie współpracy z gminami z terenu powiatu w zakresie realizacji zadań własnych - w szczególności sportu, turystyki i integracji międzypokoleniowej.

Jego hasło wyborcze to: Razem, dziś i jutro.

W kolejnej kadencji chciałby się skupić na poniższych obszarach:
  1. Człowiek najlepszą inwestycją - rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej, osób dorosłych, seniorów i osób niepełnosprawnych.
  2. Strategia rozwoju sportu w powiecie słubickim - czytelna i jasna dla społeczeństwa, w tym wsparcie finansowe na realizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach i klubach. To także współpraca z partnerem niemieckim w zakresie realizacji wspólnych wydarzeń sportowych i inicjatyw inwestycyjnych oczekiwanych przez mieszkańców.
  3. Bezpieczeństwo powiatu - w zakresie rozpoczynającej się rozbudowy infrastruktury przeciwpowodziowej. Połączenie tego zagadnienia z rozwojem turystyki wodnej, pieszej i rowerowej.
- Podejmując się kandydowania do Rady Powiatu Słubickiego postawiłem sobie za cel dążenia do szeroko pojętego rozwoju sportowego, oświatowego a tym samym i gospodarczego naszego powiatu. Jestem przekonany, że dzięki mojemu zawodowemu doświadczeniu, posiadanemu wykształceniu, pracy na rzecz społeczności lokalnej - moja kandydatura to trafny państwa wybór. Z góry dziękuję – przekonuje Ryszard Chustecki.

Jak głosować na Ryszard Chusteckiego?

21 października w wyborach do Rady Powiatu Słubickiego wybierz listę nr 4 i pozycję nr 8 (koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej).

---

Materiał wyborczy. Sfinansowano ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama