Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Ryszard Chustecki - kandydat do Rady Powiatu Słubickiego

Powiat słubicki w minionej kadencji przechodził trudne chwile. Zbliżające się wybory są kluczowe dla jego przyszłości. Dlatego w Radzie Powiatu potrzebni są ludzie kompetentni i sprawdzeni. Taką osobą jest Ryszard Chustecki - społecznik, działacz sportowy i wieloletni samorządowiec.

ryszard chustecki_wybory
Ryszard Chustecki z rodziną

Kim jest Ryszard Chustecki?

Doskonale znają go sympatycy sportu, nie tylko lekkiej atletyki, która jest jego ukochaną dyscypliną. Jest prezesem i trenerem LKS Lubusz Słubice, od lat wspierając wychowanie i rozwój wielu sportowych talentów.

Swoje życie zawodowe związał z miejscowym ośrodkiem sportu, przez wiele lat funkcjonującym jako OSiR, a obecnie SOSiR. Odpowiada w nim za organizację imprez i rozmaitych wydarzeń sportowych, w których na przestrzeni lat wzięły udział tysiące osób.

Ma ku temu odpowiednie kwalifikacje. Jest absolwentem AWF, ukończył Podyplomowe Studium Menedżerów Sportu oraz Podyplomowe Studia w zakresie Organizacji i Zarządzania Sportem. Dzięki temu może poszczycić się tytułami „Menedżera sportu” oraz „Mistrza zarządzania sportem”. W tym roku otrzymał certyfikat Ogólnopolskiego Programu „Piłkarski Laur” im. Kazimierza Górskiego i prestiżowe miano „Przyjaciela programu”.

Aktywnie działa w strukturach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Jest m.in. członkiem Rady Głównej LZS w Warszawie. Ma też wpływ na rozwój lubuskiej lekkoatletyki -pełni funkcję szefa komisji rewizyjnej Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze.

Jednak nie tylko sport to jego pasja. Od lat zaangażowany jest w sprawie lokalne i posiada bogate doświadczenie samorządowe. Był członkiem Rady Miejskiej w latach 1994-1998 oraz Rady Powiatu Słubickiego w latach 2014-2018. I chciałby kontynuować swoją pracę na rzecz społeczności powiatu słubickiego w kolejnej kadencji.

Niezależnie jednak czy chodzi o sport, życie prywatne czy działalność samorządową, stale przyświecają mu słowa, których autorem jest Jan Paweł II: „Wymagaj od siebie, choćby inni od Ciebie nie wymagali”.

Co jest priorytetem dla Ryszarda Chusteckiego?

Przede wszystkim rozwijanie współpracy z gminami z terenu powiatu w zakresie realizacji zadań własnych - w szczególności sportu, turystyki i integracji międzypokoleniowej.

Jego hasło wyborcze to: Razem, dziś i jutro.

W kolejnej kadencji chciałby się skupić na poniższych obszarach:
  1. Człowiek najlepszą inwestycją - rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej, osób dorosłych, seniorów i osób niepełnosprawnych.
  2. Strategia rozwoju sportu w powiecie słubickim - czytelna i jasna dla społeczeństwa, w tym wsparcie finansowe na realizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach i klubach. To także współpraca z partnerem niemieckim w zakresie realizacji wspólnych wydarzeń sportowych i inicjatyw inwestycyjnych oczekiwanych przez mieszkańców.
  3. Bezpieczeństwo powiatu - w zakresie rozpoczynającej się rozbudowy infrastruktury przeciwpowodziowej. Połączenie tego zagadnienia z rozwojem turystyki wodnej, pieszej i rowerowej.
- Podejmując się kandydowania do Rady Powiatu Słubickiego postawiłem sobie za cel dążenia do szeroko pojętego rozwoju sportowego, oświatowego a tym samym i gospodarczego naszego powiatu. Jestem przekonany, że dzięki mojemu zawodowemu doświadczeniu, posiadanemu wykształceniu, pracy na rzecz społeczności lokalnej - moja kandydatura to trafny państwa wybór. Z góry dziękuję – przekonuje Ryszard Chustecki.

Jak głosować na Ryszard Chusteckiego?

21 października w wyborach do Rady Powiatu Słubickiego wybierz listę nr 4 i pozycję nr 8 (koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej).

---

Materiał wyborczy. Sfinansowano ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama