Słubice: 18 listopada 2018   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

Czy w urzędzie wiedzą, jak reagować na zagrożenia?

Agresywny petent, który grozi podpaleniem budynku, jeśli natychmiast nie zostanie obsłużony i nie otrzyma numeru PESEL… Rzuca tzw. koktajlem Mołotowa, w budynku wybucha pożar! Co dalej?

napastnik urzad

Dalej jest tak: dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Słubicach odbiera wiadomość z sekretariatu Urzędu Miejskiego o próbie wtargnięciu do jednego z pomieszczeń niebezpiecznego napastnika. A to uruchamia przewidzianą procedurami sekwencję zdarzeń…

To wszystko działo się 28 września w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Na niby. Tak właśnie urzędnicy z magistratu Ośrodka Pomocy Społecznej ćwiczyli zagrożenia, jakie mogą pojawić się w ich pracy.

Zaplanowany wcześniej scenariusz przewidywał wtargnięcie do biur niebezpiecznego napastnika. Na miejsce oczywiście przyjechali strażacy oraz policja i napastnika został unieszkodliwiony. A jego rolę odgrywał nie byle kto, bo były policjant Stanisław Szafran (obecnie prywatny detektyw), który doskonale zna się takiej robocie – pracował jako antyterrorysta.

To jednak nie wszystko, bo w ramach ćwiczeń urzędnicy uczyli się indywidualnej i grupowej obrony. Było trochę śmiechu, ale przede wszystkim cennej wiedzy o tym, jak szybko i skutecznie reagować na zagrożenia. A samo szkolenie zakończyło się po żołniersku – grochówką.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama