Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Organizacje z obu stron Odry mają pomysły na współpracę - możesz dołożyć swoje
reklama
reklama

Organizacje z obu stron Odry mają pomysły na współpracę - możesz dołożyć swoje

Co mogą zrobić wspólnie organizacje pozarządowe ze Słubic i Frankfurtu? Co powstanie z transgranicznego połączenia energii społecznej? Przed nimi kolejne spotkanie i czas na wspólne pomysły.

pomoc spoldzielnia_bg

Obszar organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń z obu stron Odry jest kolejnym, w jakim rozwijają się transgraniczne relacje i współpraca. Pod koniec września reprezentanci słubickich i frankfurckich NGO’sów, czyli organizacji pozarządowych, wyjechali na dwudniowe warsztaty do Kosarzyna, gdzie pod okiem trenera pracowali nad tym, żeby współpracować jako sieć. Czyli – wspierać się i współdziałać.

- Zastanawialiśmy się nad tym, w jakich dziedzinach, na jakich zasadach możemy współpracować ze sobą. Jakie bariery nas ograniczają, a jakie widzimy szanse i możliwości – mówi Marta Stachowska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, która koordynuje współpracę NGO’sów w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”.

- Podczas tego spotkania zastanowimy się również nad konkretnymi, wspólnymi, słubicko-frankfurckimi projektami, które mogłaby realizować sieć w 2019 roku – wyjaśnia M. Stachowska. Spotkanie poprowadzi, podobnie jak poprzednie, Agata Fogel, animatorka z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze. Obie zachęcają do udziału zwłaszcza te organizacje pozarządowe, którzy szukają partnerów z drugiej strony Odry.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski i niemiecki. Przewidziano również poczęstunek dla uczestników. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.
  • Kontakt (PL): Marta Stachowska, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 603 112 487.
  • Kontakt (DE): Martyna Szymborska, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 61 82 96 791.
Termin: 18.10.2018, godz. 16.30. Miejsce: Polsko-Niemiecki Punkt Współpracy na rzecz Seniorów, Slubicer Str. 8, Frankfurt.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama