Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Organizacje z obu stron Odry mają pomysły na współpracę - możesz dołożyć swoje
reklama
reklama

Organizacje z obu stron Odry mają pomysły na współpracę - możesz dołożyć swoje

Co mogą zrobić wspólnie organizacje pozarządowe ze Słubic i Frankfurtu? Co powstanie z transgranicznego połączenia energii społecznej? Przed nimi kolejne spotkanie i czas na wspólne pomysły.

pomoc spoldzielnia_bg

Obszar organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń z obu stron Odry jest kolejnym, w jakim rozwijają się transgraniczne relacje i współpraca. Pod koniec września reprezentanci słubickich i frankfurckich NGO’sów, czyli organizacji pozarządowych, wyjechali na dwudniowe warsztaty do Kosarzyna, gdzie pod okiem trenera pracowali nad tym, żeby współpracować jako sieć. Czyli – wspierać się i współdziałać.

- Zastanawialiśmy się nad tym, w jakich dziedzinach, na jakich zasadach możemy współpracować ze sobą. Jakie bariery nas ograniczają, a jakie widzimy szanse i możliwości – mówi Marta Stachowska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, która koordynuje współpracę NGO’sów w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”.

- Podczas tego spotkania zastanowimy się również nad konkretnymi, wspólnymi, słubicko-frankfurckimi projektami, które mogłaby realizować sieć w 2019 roku – wyjaśnia M. Stachowska. Spotkanie poprowadzi, podobnie jak poprzednie, Agata Fogel, animatorka z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze. Obie zachęcają do udziału zwłaszcza te organizacje pozarządowe, którzy szukają partnerów z drugiej strony Odry.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski i niemiecki. Przewidziano również poczęstunek dla uczestników. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.
  • Kontakt (PL): Marta Stachowska, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 603 112 487.
  • Kontakt (DE): Martyna Szymborska, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 61 82 96 791.
Termin: 18.10.2018, godz. 16.30. Miejsce: Polsko-Niemiecki Punkt Współpracy na rzecz Seniorów, Slubicer Str. 8, Frankfurt.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama