Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Dziupla zaprasza na zwiedzanie... łąki

Muzeum Słubic otwiera kolejną, przyrodniczą salę! Tym razem na łąkach. Do poznawania żywych i ciekawych „eksponatów” zaprasza Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

laki Odra

To muzeum jest naprawdę mobilne! Fundacja Dobro Kultury opowiada o najnowszej historii, która wciąż się pisze, czyli o bazarze. A Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych przybliża piękno naszej przyrody. Po poznawaniu mieszkańców parku przy al. Niepodległości, zaprasza na kolejne warsztaty terenowe, tym razem na nadodrzańskie łąki.

- Postaramy się wspólnie poznać bliżej łąki zalewowe za słubickim portem rzecznym. Licznie spacerują tutaj właściciele psów, a wędkarze przejeżdżają tędy nad Odrę. Każdy zna to malownicze miejsce? A my spojrzymy na nie z perspektywy dzikiego mieszkańca – zachęca Natalia Duer.

Podczas warsztatów uczestnicy będą przyglądać się łąkom i ich mieszkańcom przy pomocy różnych „narzędzi” – lup, lornetek i lunet. - Choć łąka najładniejsza jest późną wiosną, ale i we wrześniu może zaciekawić. Będziemy zrywać rośliny i łapać zwierzęta – opowiada szefowa fundacji. Przypomina także o tym, że na warsztaty należy ubrać się odpowiednio do warunków pogodowych.

Termin: 23.09.2018, godz. 12.30. Miejsce: przy porcie rzecznym w Słubicach, wstęp wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama