Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Dziupla zaprasza na zwiedzanie... łąki

Muzeum Słubic otwiera kolejną, przyrodniczą salę! Tym razem na łąkach. Do poznawania żywych i ciekawych „eksponatów” zaprasza Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

laki Odra

To muzeum jest naprawdę mobilne! Fundacja Dobro Kultury opowiada o najnowszej historii, która wciąż się pisze, czyli o bazarze. A Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych przybliża piękno naszej przyrody. Po poznawaniu mieszkańców parku przy al. Niepodległości, zaprasza na kolejne warsztaty terenowe, tym razem na nadodrzańskie łąki.

- Postaramy się wspólnie poznać bliżej łąki zalewowe za słubickim portem rzecznym. Licznie spacerują tutaj właściciele psów, a wędkarze przejeżdżają tędy nad Odrę. Każdy zna to malownicze miejsce? A my spojrzymy na nie z perspektywy dzikiego mieszkańca – zachęca Natalia Duer.

Podczas warsztatów uczestnicy będą przyglądać się łąkom i ich mieszkańcom przy pomocy różnych „narzędzi” – lup, lornetek i lunet. - Choć łąka najładniejsza jest późną wiosną, ale i we wrześniu może zaciekawić. Będziemy zrywać rośliny i łapać zwierzęta – opowiada szefowa fundacji. Przypomina także o tym, że na warsztaty należy ubrać się odpowiednio do warunków pogodowych.

Termin: 23.09.2018, godz. 12.30. Miejsce: przy porcie rzecznym w Słubicach, wstęp wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama