Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Znamy wstępny termin otwarcia dużej auli CP

Kilkanaście dni minęło od groźnego pożaru Collegium Polonicum, który postawił na nogi całe miasto. Akcja ratownicza i szacowanie strat już za nami, teraz władze uczelni zdradziły planowany termin ponownego otwarcia dużej auli, która najbardziej ucierpiała w pożarze.

pozar cp_wnetrze_001

- Trwają przygotowania do remontu. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami UAM oraz głównym projektantem budynku - powiedziała Agnieszka Brończyk, zastępca dyrektora Collegium Polonicum, w wypowiedzi dla telewizji HTS.

Jak przekazała A. Brończyk, lada moment ma zostać powołana specjalna komisja, której zadaniem będzie zbadanie okoliczności w jakich doszło do pożaru oraz ustalenie dalszych kroków postępowania.

W pierwszym stadium trzeba będzie przygotować dokumentację, która określi, jak powinny wyglądać prace budowlane. Następnie odbędzie się przetarg, który wyłoni wykonawcę remontu dużej auli. Wg wstępnych informacji jej ponowne otwarcie odbędzie się 1 października 2019 roku. Do tego czasu aula pozostanie wyłączona z użytkowania.

Wicedyrektor CP podkreśliła, że remont nie wpłynie na funkcjonowanie uczelni oraz liceum uniwersyteckiego, które będą działać bez zakłóceń.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama