Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Znalazł i oddał portfel z gotówką

Brawa za uczciwość! 18-latek z Ośna Lubuskiego oddał policjantom portfel, który znalazł na plaży nad jeziorem Reczynek. A było w nim ponad 2 tys. zł, dokumenty i karty kredytowe.

pieniadze 20

16 lipca na posterunek policji w Ośnie Lubuskim przyszedł młody mieszkaniec tego miasta i przyniósł portfel, który znalazł na plaży nad jeziorem Reczynek. Były  w nim dokumenty, karty bankomatowe oraz spora suma pieniędzy – ponad 2 tys. zł.

- Mężczyzna prosił funkcjonariuszy o przekazanie zguby właścicielowi. Podkreślał  rozmowie, że na pewno ktoś potrzebuje tych pieniędzy i dokumentów – relacjonuje Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy policji. Faktycznie, właściciel portfela, mieszkaniec Sulęcina, nie krył radości z odzyskania cennej zguby. I jest bardzo wdzięczny uczciwemu mężczyźnie.

Również policja chwali jego postawę i stawia go za wzór. - Choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania – mówi M. Jankowska. I przypomina, że znalezienie i zatrzymanie nienależącego do nas przedmiotu jest niezgodne z prawem. Może zostać zakwalifikowanw jako przywłaszczenie mienia, za co grozi kara do 3 lal więzienia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama