Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Znalazł i oddał portfel z gotówką

Brawa za uczciwość! 18-latek z Ośna Lubuskiego oddał policjantom portfel, który znalazł na plaży nad jeziorem Reczynek. A było w nim ponad 2 tys. zł, dokumenty i karty kredytowe.

pieniadze 20

16 lipca na posterunek policji w Ośnie Lubuskim przyszedł młody mieszkaniec tego miasta i przyniósł portfel, który znalazł na plaży nad jeziorem Reczynek. Były  w nim dokumenty, karty bankomatowe oraz spora suma pieniędzy – ponad 2 tys. zł.

- Mężczyzna prosił funkcjonariuszy o przekazanie zguby właścicielowi. Podkreślał  rozmowie, że na pewno ktoś potrzebuje tych pieniędzy i dokumentów – relacjonuje Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy policji. Faktycznie, właściciel portfela, mieszkaniec Sulęcina, nie krył radości z odzyskania cennej zguby. I jest bardzo wdzięczny uczciwemu mężczyźnie.

Również policja chwali jego postawę i stawia go za wzór. - Choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania – mówi M. Jankowska. I przypomina, że znalezienie i zatrzymanie nienależącego do nas przedmiotu jest niezgodne z prawem. Może zostać zakwalifikowanw jako przywłaszczenie mienia, za co grozi kara do 3 lal więzienia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama